כחלון מאשר: נפחית מסים במיליארדים

כפי שפורסם אמש לראשונה בחדשות 2 - שר האוצר משה כחלון הודיע: "בתקציב הקרוב נפחית מסים במיליארדי שקלים. גם בשנה שעברה היו ביקורות ומתקפות – והמהלך הוכח כנכון. מי שתקף מודה שהוא טעה"

"נפחית מסים במיליארדים" (פלאש 90, יונתן סינדל)

שר האוצר משה כחלון הודיע היום (שני) על כוונתו להפחית מסים בתקציב המדינה הקרוב - במטרה לעודד את הצמיחה במשק. אמש פרסמה לראשונה כתבת חדשות 2 קרן מרציאנו על כוונתו של כחלון להוריד את מס החברות ומס הכנסה לבעלי משכורות נמוכות ובינוניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נכנסים לישורת האחרונה בגיבוש תקציב המדינה לשנתיים הקרובות", אמר כחלון בישיבת סיעת כולנו. "כפי שהתחייבתי, בתקציב הקרוב אנחנו הולכים להתמקד בצעדים שיעודדו את צמיחת המשק". כחלון ציין כי לשיטתו, שני הכלים העיקריים לעידוד הצמיחה במשק הם השקעות והפחתת מסים.

"בתקציב החזק נחזק דרמטית את שני הכלים האלו", אמר. "נשקיע בהשקעות ונבצע הפחתות מסים במיליארדי שקלים. התחייבנו להמשיך ולהקל על חיי האזרחים ואנחנו שוקלים מספר צעדים שיפחיתו את נטל המס המושת עליהם".

"גם בשנה שעברה כשהחלטנו על הפחתת מע"מ ומס חברות היו ביקורות ומתקפות על המהלך", הוסיף כחלון. "היום המהלך הוכח כנכון ומי שתקף - מודה שהוא טעה. כספי המיסים הם כספים ששייכים לציבור וכשיש עודפים חובתנו להחזיר אותם לאזרחים".

(פלאש 90 משה שי - יוסי זליגר)

במהלך ישיבת הסיעה התייחס כחלון גם להחלטת בג"ץ להוציא צו ביניים נגד החוק להגבלת שכר הבכירים בבנקים. "אנחנו כמובן מכבדים את החלטת בג"ץ, למדינה מעולם לא הייתה כוונה לפגוע בזכויות העבר של הבנקאים", אמר כחלון.

"מטרתו של החוק היא לקבוע נורמות ערכיות ומוסריות", הוסיף שר האוצר. "אני סומך על שופטי בג"ץ שיקבלו את ההחלטה הטובה ביותר שלוקחת בחשבון את כל השיקולים המוסריים הנדרשים".