בעקבות המהלך הבריטי: ירידות שערים חדות בבורסה בתל אביב

התנתקות בריטניה מהאיחוד האירופי השפיעה במהרה על הבורסות באירופה, ארה"ב וישראל. בתל אביב הורגשו ירידות שערים חדות במדדים המובילים, בדומה לתנועות בבורסות האחרות בעולם. שר האוצר כחלון התייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה והבטיח כי כלכלת ישראל ערוכה למצב

ירידות שערים חדות בתל אביב (רויטרס)

גלי ההדף של עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי הורגשו היום (ראשון) בבורסה בתל אביב כשהמדדים המובילים ירדו בשיעור של בין 3%-4%. "אין ספק ששוק ההון ייפגע", אמר מנכ"ל בית ההשקעות מור. שר האוצר כחלון ניסה להרגיע והבטיח כי כלכלת ישראל ערוכה להתמודד עם השלכות המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת האזרחים הבריטים לעזוב את האיחוד האירופי השפיעה במהרה על הבורסות ברחבי העולם, כשבסוף השבוע ירדו המדדים בניו-יורק בשיעור של 3 עד 4 אחוזים. הבוקר נרשמה ירידה דומה גם בבורסה בתל אביב, שם מעריכים כי השוק יושפע מהנעשה באירופה.

כחלון: הכלכלה ערוכה למצב (יונתן סינדל, פלאש 90)

יוסי לוי, מנכ"ל מור בית השקעות טוען כי "אין ספק ששוק ההון יפגע מגלי ההדף של הירידות באירופה וארה"ב". לדבריו, ההערכה היא שהשוק המקומי ירד פחות מהשווקים באירופה, אבל עצם החשש של הציבור - צפוי להביא אותו לפדות כסף מקרנות הנאמנות שיעיבו על השווקים היום.

שר האוצר משה כחלון התייחס להשפעה של המהלך הבריטי על כלכלת ישראל בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "משרד האוצר ובנק ישראל עוקבים אחר ההשפעות הכלכליות הנוגעות למדינת ישראל כתוצאה מהיפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי". כחלון הוסיף כי אנשי משרדו ואנשי בנק ישראל עוקבים כל העת אחר ההשפעות הכלכליות של המהלך על ישראל. "יש לנו כלכלה חזקה ויציבה וערוכה להתמודדות עם כל תרחיש ואתגר", הוסיף שר האוצר.

תנועת המדדים המובילים:

מדד תל אביב 25 ירד בשיעור של 2.92%; מדד תל אביב 100 ירד ב-3% ומדד הבנקים צנח ב-4.23%.