מפלה בבורסות באסיה, הליש"ט צונח

החלטת בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי הובילה לירידות חדות בשוקי ההון. מדד הניקיי בטוקיו יורד בכ-8% והצפי לפתיחת הבורסה בלונדון עומד על ירידה של 10%. הליש"ט הבריטי צנח ב-9.7% לרמה של 1.343 דולרים - שפל של כ-30 שנה

הדרמה בבריטניה: ירידות חדות בבורסות (רויטרס)

הדרמה האדירה שמתרחשת בבריטניה בעקבות ההכרעה במשאל העם להיפרד מהאיחוד האירופי כבר משפיעה על הכלכלה. בורסת לונדון צפויה לפתוח את המסחר בירידה של כ-10%, הבורסות באסיה רשמו ירידות חדות, כשמדד הניקיי בטוקיו יורד בכ-8% והליש"ט צונח ב-9.7%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, על רקע הסקרים האחרונים שהצביעו על יתרון קל למחנה התומך בהישארות בריטניה בגוש האירו, טיפס המטבע הבריטי לשיא של 6 חודשים והגיע לרמה של 1.4787 דולר. הבוקר, בעקבות התוצאות הליש"ט צונח לרמה של 1.343 דולרים - שפל של כ-30 שנה.

בעקבות צניחת המטבע הבריטי והחשש ממשבר כלכלי פרסם הבנק של אנגליה הודעה לפיה "יעשה כל מה שמתבקש ממנו כדי לשמור על יציבות".

גם במסחר בשוק המט"ח בישראל מורגשת טלטלה, כשהדולר מזנק בכ-2% ונסחר סביב רמה של 3.90 שקלים לדולר בעוד האירו צונח בכ-2% ונסחר סביב 4.266 שקלים. בעולם מזנק הדולר בקרוב ל-10% מול הליש"ט שנסחר סביב 1.34 דולרים והאירו מאבד מערכו כ-3.4% ונסחר סביב 1.1 דולרים.