"זניחת הפריפריה מעמיקה הפערים"

חברי כנסת שכיהנו בעבר כראשי רשויות הביעו תמיכה בדרישתם של ראשי רשויות בהווה להשוות את התנאים לילדי הפריפריה. במכתב לראש הממשלה ולשר האוצר קראו להם להיענות לקריאות

ח"כים בצעדת השוויון, אתמול (באדיבות דוברות ההסתדרות)

אחרי האיום של ראשי הרשויות בפריפריה שלא יוכלו לפתוח את שנת הלימודים הבאה ללא תוספות לתקציב החינוך ביישובים אלה, כעת מצטרפים גם חברי הכנסת שכיהנו בעבר כראשי רשויות: במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון הם קראו להם להיענות לקריאות ולהשוות את התנאים. האיום של ראשי הרשויות פורסם לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על המכתב הזה חתומים חברי הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה, בעבר ראש עיריית בני ברק; ח"כ טלב אבו עראר מהרשימה המשותפת, בעבר ראש המועצה המקומית ערערה בנגב; ח"כ יעל גרמן מיש עתיד, לשעבר ראשת עיריית הרצליה; ח"כ חיים ילין, לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול; ח"כ מאיר כהן מיש עתיד, לשעבר ראש עיריית דימונה וח"כ טלי פלוסקוב מכולנו, לשעבר ראשת עיריית ערד. חברי הכנסת פנו לנתניהו ולכחלון והביעו תמיכה בדרישתם של ראשי הרשויות.

"זניחת הפריפריה ודחיקתה מלב סדר היום הציבורי, הלאומי והתקציבי, מובילים להעמקת הפערים בין הרשויות המקומיות החזקות לחלשות ובין המרכז לפריפריה החברתית והגיאוגרפית", כתבו הח"כים. "ראשי הרשויות בפריפריה, שיוצאים כל בוקר אל החזית האזרחית דורשים בצדק מהשלטון יותר כלים ומשאבים.

"פיתוח הפריפריה - אינטרס לאומי"

"אנו תומכים בדרישתם הנכונה לצמצום הפערים ויצירת שוויון בחינוך וברווחה בין כלל ילדי ישראל", נכתב שם עוד. "אנו פונים אליכם בבקשה להביא לפתרון הסוגיה ולעמוד בהתחייבותכם לאוכלוסיות אלה המגשימות את הציונות וההתיישבות בפריפריה".

"אנו רואים בפיתוח הפריפריה הכרח ואינטרס לאומי ממדרגה ראשונה, והמדינה אחראית לייצר שוויון הזדמנויות אמיתי ומתן הכלים הנדרשים לכל ילד ותושב על מנת שיוכל לפרוץ את תקרת הזכוכית ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו", הסבירו הח"כים במכתב. "פיתוח הרשויות החלשות יסייע בצמצום הפערים וישפר את חוסנה החברתי של ישראל".

צעדת המחאה ממשיכה (באדיבות דוברות ההסתדרות)

"אנחנו ננצח כי צריך להביא שוויון"

ראשי הרשויות המשיכו גם היום בצעדת המחאה מהדרום לירושלים כשהיום הצטרפו אליהם גם חברי כנסת ונציגי החברה האזרחית, בהם יו"ר האופוזיציה הרצוג, ח"כ שולי מועלם ונציגי התנועה הקיבוצית. מחר, כשתגיע הצעדה לירושלים, צפוי להצטרף אליה ראש העיר ירושלים ניר ברקת.

"אנחנו מדברים קודם כל על חינוך שוויוני לילדי הפריפריה, הזדמנות שווה להתקדם, ולכן הצעדה הזו היא כל כך חשובה", אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהבטיח לצועדים: "אנחנו ננצח כי צריך להביא שוויון, אי אפשר להתנגד לזה, זהו צו השעה ומותר לפריפריה להתקדם ולהרגיש שמסתכלים עליהם באופן שווה".