כחלון על ההצעה האמריקנית: "לקבל את הסיוע ולסיים את הסאגה"

בישיבה של סיעת כולנו קרא שר האוצר לקבל את ההסכם שמציעים האמריקנים ומתח ביקורת מרומזת על נתניהו: "אין סיבה שנבצע מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארצות הברית". דברי כחלון מגיעים על רקע עמדת הבית הלבן שהתנגדה לתוספת של מאות מיליונים לסיוע – תוספת שאושרה בקונגרס

"לקבל את הסיוע ולסיים את הסאגה" (מארק ישראל שלם, פלאש 90)

שר האוצר משה כחלון קרא אחר הצהריים (שני) לקבל את הסכם הסיוע הביטחוני שהציעה ארצות הברית, תוך שהוא מותח ביקורת מרומזת על התנהלות נתניהו בנושא. "ההצעה חיובית והוגנת ואין שום סיבה שנבצע מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארצות הברית", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרתי לראש הממשלה ולשר הביטחון ואני אומר להם גם היום - לאמץ את ההצעה ולשים סוף לסאגה הזאת עוד בממשל הנוכחי", הוסיף כחלון בישיבה של סיעת כולנו. "מערכת הביטחון יכולה בהחלט להסתדר עם ההצעה הנוכחית".

"ארצות הברית היא השותפה האסטרטגית הכי חשובה שלנו, חברת אמת וכך צריך להתייחס אליה", הדגיש כחלון. "אישור תכנית הסיוע האמריקאית, יחד עם התקציב הרב שנתי שאישרנו לראשונה מזה שנים, יתנו לצה"ל יתרון אסטרטגי משמעותי ויאפשרו לו להיות ערוך לכל תרחיש".

מחלוקת על תקציב ההגנה מטילים (אלון בסון, דוברות והסברה במשרד הביטחון)

דבריו של כחלון מגיעים על רקע ההתנגדות של מחלקת התקציב בבית הלבן לתוספת של 455 מיליון דולר לתכנית ההגנה מפני טילים של ישראל. מדובר בתוספת שאישר הקונגרס האמריקני ונתניהו טען בשבוע שעבר כי "מדובר בוויכוח פנימי בין הקונגרס לבית הלבן".

במהלך ישיבת הסיעה התייחס כחלון גם לאישור העברת התקציבים ליישובי יהודה ושומרון ולמגזר החרדי והערבי. "מה שהטריד את חברי האופוזיציה יותר מכל אלו כמה עשרות מיליוני שקלים שהחלטנו להעביר ליהודה ושומרון", אמר.

"אזור יהודה ושומרון סבל מגל הטרור כנראה יותר מכל אזור אחר. תושבי יו"ש משלמים מסים ומשרתים את המדינה ככל האזרחים. כשר אוצר אני עיוור צבעים - לא מבדיל בין אוכלוסיות, מגזרים, עדות ומפלגות. אני לא צריך תעודת כשרות מאף אחד בנושא הזה", ציין.