פתרון הדיור החדש: פיצול וילות?

פרסום ראשון: הצעת חוק חדשה קוראת לאפשר לפצל בתים צמודי קרקע, כדי להקל על משבר הדיור. האם משרד האוצר יוציא הוראה בנושא? ח"כ אלי כהן שיזם את החוק: "הפוטנציאל הוא למעלה מ-250 אלף דירות"

אילוסטרציה (חדשות 2)

ניסיון נוסף מצד הקואליציה לפתור את משבר הדיור: הרעיון החדש שמוצע כעת בתוך הממשלה הוא פיצול וילות על מנת להגדיל את מאגר הדירות הפנויות. מדובר בצעד שנשקל בעבר ואף מתרחש בפועל באזורי הביקוש וזוכה לפופולריות רבה, אך למעשה מי שעושה זאת כיום עובר על החוק. יוזמה חדשה שואפת לאפשר לבעלי הנכסים לחלק את השטח הבנוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשויות המקומיות חששו עד כה מעומס ברחובות ודירות קטנות מדי, אך כעת עולה הרעיון לפצל בתים צמודי קרקע. מדובר על דירות של מעל 120 מטרים רבועים, כך שאף אחת מהדירות לא תפחת מ-60 מ"ר. כל דירה מפוצלת תכלול מטבח, שירותים וכניסה נפרדת - ההצעה החדשה מציבה לכך תנאים מסודרים.

יוזם ההצעה, ח"כ אלי כהן (רובי קסטרו)

את היוזמה מוביל ח"כ אלי כהן מכולנו, יו"ר ועדת הרפורמות - איש שקרוב מאוד לשר כחלון. על פי התכנון, מדובר בהוראת שעה לחמש שנים עד שמצוקת הדיור תשתפר במעט.

"היתרונות של ההצעה היא האפשרות לבוא ולהגדיל את היצע הדירות באופן מיידי", הסביר ח"כ כהן לחדשות 2. "הפוטנציאל הוא למעלה מ-250 אלף דירות. צריך לבוא ולזכור שכיום המחסור בדירות קטנות גורם לכך שנאלצים לבוא ולשכור דירות גדולות יותר, לשלם יותר על שכירות וגם תשלומים נלווים שהם גבוהים יותר כמו ארנונה וועד בית".