דנקנר חתם על הסדר חוב עם הבנקים

במסגרת הסדר חוב שחתם הערב עם הבנקים, יחזיר איש העסקים שעמד בראש קונצרן איי.די.בי כ-150 מיליון שקלים בתקופה של חמש שנים, מתוך חוב שעומד על כחצי מיליארד שקלים. בנוסף הוא יפנה את ביתו בתוך שנה

דנקנר, ארכיון (רויטרס)

בעל השליטה לשעבר בקונצרן איי.די.בי, נוחי דנקנר, חתם הערב (שלישי) על הסדר חוב מול הבנקים, לפיו הוא יפנה את ביתו בהרצליה פיתוח בתוך 35 ימים ויחזיר 150 מיליון שקלים בתוך חמש שנים, מתוך כ-500 מיליון שקלים שהוא חייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנקנר יצטרך למכור את ביתו בתוך שנה אחת, ולא לאחד מבני משפחתו. יתרת החוב תשולם בהתאם להכנסות עתידיות של דנקנר וללא מועד החזר מוגדר. נקודות הזמן שכן הוגדרו הן: דנקנר יחזיר 70 מיליון שקלים בתוך שנה, לאחר מכן 20 מיליון בתוך שלוש שנים, לאחר מכן 60 מיליון בתוך שנתיים, ולאחר מכן הוא יוסיף 30 מיליון שקלים בתוך שלוש שנים.

היקף החובות הפרטיים של דנקנר לשישה בנקים עומד על 480 מיליון שקלים. מדובר בהלוואות של החברות הפרטיות גנדן וטומהוק, שדרכן שלט בעבר בקונצרן. סך החוב של שתי החברות לבנקים מוערך ביותר מ-800 מיליון שקלים, ובמסגרת הסדר החוב נדון כאמור סכום של פחות מחצי מיליארד שקלים, שהוא גובה הערבות האישית של דנקנר לסך החוב.

סאגת גיבוש הסדר החוב של דנקנר לבנקים נמשכת כבר יותר משנתיים, ובבנקים היו מעוניינים מאוד לסגור אותה, גם אם יקבלו בסופו של דבר רק חלק קטן מהחוב. לדנקנר אין נכסים אישיים רבים, ורעייתו, אורלי, מחזיקה ב-50% מהווילה בהרצליה פיתוח, ששוויה מוערך בכ-40-50 מיליון שקלים.