700 עובדי בנק לאומי יפרשו מרצון

בנק לאומי הגיע להסכם עם ועד העובדים, ו-700 עובדים צפויים לפרוש מרצון. הבנק מציע לפורשים פיצויים מוגדלים של עד 270%. העלות הצפויה של תכנית ההתייעלות: כ-400 מיליון שקל

ארכיון (פלאש 90)

בנק לאומי דיווח היום (חמישי) לבורסה כי דירקטוריון הבנק אישר אתמול תכנית התייעלות, הצפויה להביא לפרישה מרצון של כ-700 עובדים עד סוף שנת 2016. התכנית כוללת פיצויים מוגדלים של עד 270%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הודות להקלה בהון שניתנה בהוראת ההתייעלות של בנק ישראל שפורסמה בחודש דצמבר 2015, תכנית הפרישה מרצון כוללת תנאים מיטביים ביחס לתכניות פרישה מרצון. הבנק יאפשר היענות במשך תקופה קצרה יחסית.

תכנית זו נעשית לאחר שבשנים 2012-2015 יושמה תכנית שבמסגרתה מצבת המשרות בקבוצה קטנה ב-1,400 משרות. על פי הדיווח, העלות הצפויה של התכנית הינה כ-400 מיליון שקל.

"צעד נוסף והכרחי בהתאמה לבנקאות המחר"

לשם התנעת תכנית ההתייעלות והירתמות ציבור העובדים וארגון העובדים, הגיעה הנהלת הבנק להסכמה עם ארגון העובדים, לתשלום מענק הירתמות חד פעמי. המענק כאמור ישולם לעובדים המאוגדים בהסכמים קיבוציים בלבד ולא לעובדים המועסקים בחוזים אישיים ולא לנושאי משרה בבנק. העלות הכוללת הצפויה של המענק כאמור הינה כ-150 מיליון שקל.

מנכ"לית הבנק רקפת רוסק-עמינח ציינה עם פרסום הדיווח כי "תכנית ההתייעלות הינה צעד נוסף והכרחי בהתאמת לאומי לבנקאות המחר. השינויים הדרמטיים בסביבת הפעילות מחייבים ארגונים מובילים בכלל ובנקים בפרט להפגין יעילות תפעולית וגמישות ניהולית. לאומי ממשיך ביישום אסטרטגיה זאת, בהמשך לתכניות ההתייעלות שבוצעו בשנים האחרונות".

ועד העובדים הדגיש בחוזר רשמי לעובדים כי "הפרישה תהיה מרצון ורק מרצונו של העובד. אם אף אחד לא ירצה, אף אחד לא יפרוש". גורמים בוועד הוסיפו כי "המו"מ כמעט ופוצץ על כך שלא רצו לתת את המענק לכל העובדים, קבועים וזמניים כאחד, אלא רק לקבועים. נעמדנו על הרגליים האחוריות. מי שצריך בעיקר את הכסף הזה הם העובדים הזמניים ואנו שמחים שהבנק הבין זאת".