"אדמה" בדרך לתהליך פירוק

המנהל המיוחד שמונה לחברת "אדמה" ממליץ לשלוח אותה לפירוק. "החברה היא עסק שנוהל בתרמית", הסביר, "אין כל תכלית בהבראת החברה". מתחקיר "תכנית חיסכון" עלה כי החברה מכרה קרקעות חקלאיות באזורים נחשקים תוך הבטחה שיופשרו תוך מספר שנים לבניית בתי מגורים - הבטחה נטולת כיסוי

המנהל המיוחד שמונה לחברת "אדמה", עורך הדין חגי אולמן, המליץ על פירוק החברה בדוח שהגיש לבית המשפט. לדבריו, "חברת 'אדמה' היא עסק שנוהל בתרמית. מן הממצאים עולה ללא כל צל של ספק כי אורן קובי הוביל, הורה וניצח של כל שלב ונקט פעולות מתוך מגמה לרמות את נושי החברה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד הוסיף אולמן כי "לאחר שבחנתי היטב את החברה, אופי פעילותה, מצבה הכלכלי כיום, התחייבויות כלפי רוכשים, מצב הפרויקטים השונים ועוד - אני סבור כי אין כל תכלית בהבראת החברה, וכי אין כל מנוס ממתן צו לפירוקה".

אולמן סיכם וכתב כי אין תוחלת להליך הבראה, וכי לנושים לא יצמח יתרון כלשהו מהמשך פעילות חברת הנדל"ן. "החברה כיום אינה ברת-מוניטין או נכס אחר אשר שימורו כעסק חי ייטיב עם נושי החברה", הצהיר.

מכרו קרקעות חקלאיות תוך הבטחות ללא כיסוי

חברת "אדמה", יוצגה על ידי משרדי עורכי דין גדולים ומובילים, חלקם מהעשירייה הראשונה של משרדי עורכי הדין בישראל. המנהל המיוחד צפוי להמליץ לבית המשפט על הגשת תביעה נגד חלק ממשרדי עורכי הדין הללו, עליהם מתח השופט אורנשטיין בעבר בטענה כי לא מילאו את תפקידם כשומרי הסף בפרשה.

אורן קובי עצמו מתגאה באוסף שעוני רולקס, שכעת מתגלה כי שוויים נאמד בכשני מיליון שקלים - כסף שלא דווח לבית המשפט, ושעליו מבקש הנאמן לקבל פירוט מלא. חרף זאת, קובי ממשיך במקביל לגייס עובדים לחברה המקבילה "טרה", שהופיעה גם היא בתחקיר ושבית המשפט יידרש להכריע גם בעניינה.

כפי שנחשף לראשונה ב"תכנית חיסכון", חברת "אדמה" מכרה ללקוחותיה קרקע חקלאית באזורים מבוקשים, בהם צפון תל אביב ורמת השרון, תוך הבטחה כי תוך מספר שנים האדמות יופשרו וניתן יהיה לבנות עליהן דירות יוקרה במחיר מוזל - אולם בחלק הממקרים, מדובר בהבטחות ללא כיסוי.עוד נחשף כי רוכשת בשם טל קולנדר העבירה 180 אלף שקלים לחשבון של החברה בנוכחות עורך דין ממשרד גולברפ-זליגמן, וזאת בניגוד להסכם בו כל הכספים יועברו לחשבון נאמנות.

בעקבות התחקיר, יחידת ההונאה במשטרת תל אביב פתחה בחקירה נגד קובי, וברשות המיסים פתחו בבדיקה על עסקאות שבוצעו בפרדס חנה כרכור ולא שולם עליהן מס לפי החוק. הדיון בדוח שצפוי להגיש הנאמן ייערך מחר בבית המשפט המחוזי בתל אביב.