בעלי צ'לסי ירכוש את גולן טלקום?

פרסום ראשון: המיליארדר רומן אברמוביץ' ועודד קובו הגישו הצעה לרכישת חברת גולן טלקום. ההצעה הוגשה דרך קבוצת "שלנו" בה מחזיקים השניים, ששותפים גם באפליקציית בליינדספוט

רומן אברמוביץ', ארכיון (רויטרס)

במשרד התקשורת התנגדו בתקופה האחרונה לנסיונות של סלקום לרכוש את חברת "גולן טלקום", הנמצאת בקשיים כלכליים. בשבועות האחרונים גולן וסלקום ניסו ליצור ביניהם עסקה אחרת של "מפעיל וירטואלי" - שזכתה גם כן להתנגדות מצד משרד התקשורת. הערב (חמישי) פרסמה לראשונה קרן מרציאנו בתכנית חיסכון כי שני משקיעים מוכרים רוצים לקנות את החברה: עודד קובו ורומן אברמוביץ'.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לידינו הגיע המידע כי המשקיעים שרוצים לקנות את גולן טלקום הם אברמוביץ' - איל הגז וההון הרוסי, והבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי - ועודד קובו, בנו של איש העסקים בבו קובו. השניים מחזיקים קרן שמשקיעה בהיי טק.

תקציר הפרקים הקודמים: סלקום אמרה שהם רוצים לרכוש את גולן טלקום, אבל הממונה על ההגבלים העסקים וגם ראש הממשלה נתניהו שהוא שר התקשורת אמרו אנחנו לא מוכנים שהעסקה תצא לפועל מכיוון שהדבר יעצור את התחרות בשוק.

החברה תימכר לקבוצת "שלנו"? (ליאור מזרחי / פלאש 90)

הערב שלח שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, מכתב לגולן טלקום בו הוא אמר כי משרדו אינו מעוניין באפשרות זו, וגם ציין כי "בימים האחרונים פנתה אלינו קבוצת משקיעים, שאינה מחזיקה ברשיון של משרד התקשורת". פילבר הוסיף: "הריני להודיעכם כי יעדיף שיושלם מו"מ מסחרי, באמצעותו אמצעי השליטה יועבר לגורם מתאים" - כלומר מכירת החברה למשקיעים והפסקת המו"מ עם סלקום.

קובו ואברמוביץ' הם בעלי השליטה של "קבוצת שלנו" (shelanoo group), והם נפגשו עם פילבר והביעו התעניינות ברכישה. השניים ציינו כי הם מעוניינים להקים חברת תקשורת. נזכיר כי השניים השקיעו בין השאר באפליקציה השנויה במחלוקת "בליינדספוט" של דור רפאלי.

"החברות בוחנות, באופן רציני, אפשרות לרכישת גולן טלקום וכניסה לתחום הטלקום במדינת ישראל", כתב פילבר לבעלי גולן טלקום. בגולן טלקום אומרים בתגובה: "ההצעה לא רלוונטית,  אנו מתכוונים להגיש ערעור ולבצע את העסקה עם סלקום".