ניסנקורן: "לפתוח במו"מ מיידי לקיצור שבוע העבודה"

אחרי שהבהיר כי לא יסכים לקיצור שבוע העבודה במחיר הארכת ימי העבודה, קרא היום יו"ר ההסתדרות לפתיחה במגעים מיידיים עם האוצר והמעסיקים. "הגיעה העת לקצר את שבוע העבודה בישראל לשבוע בן 40 שעות", אמר

אילוסטרציה (עזרי עמרם, חדשות 2)

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן פנה למשרד האוצר ולמעסיקים כדי לפתוח במשא ומתן מיידי לקיצור שבוע העבודה. "הגיעה העת לקצר את שבוע העבודה בישראל לשבוע בן 40 שעות עבודה וכן לקבוע שישה סופי שבוע ארוכים", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מדובר במהלך שהוא לטובת המשק ולטובת כלל ציבור העובדים", הוסיף ניסנקורן בפנייתו לשר האוצר משה כחלון, למנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, וליו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש.

לפני כשבוע הדגיש ניסנקורן כי ההסתדרות תוביל ותתמוך בקיצור שבוע העבודה אך לא תסכים להארכת ימי העבודה. ניסנקורן הבהיר כי קיצור שבוע העבודה חייב להתבצע ללא הטלת הנטל על העובדים וכי ההסתדרות לא תהסס להכריז על כך סכסוך עבודה כללי.

מספר שעות העבודה השבועיות הקבועות בישראל עומד כיום על 43 שעות, מספר גבוה מזה הנהוג ברוב המדינות המפותחות. מלבד הפגיעה ברווחת העובדים וביכולתם לאזן בין העבודה לבין המשפחה והחיים פרטיים, טען ניסנקורן, "יש לכך גם השפעה שלילית על פריון העבודה בישראל, שנחשב לאחד מן הנמוכים במדינות ה-OECD".