מחירי הדיור יבריחו את הסטודנטים?

יממה אחרי שקיבלנו עוד אישור לכך שמחירי הדירות בישראל ממשיכים לטפס, סקר חדש שאנחנו חושפים ב"תכנית חיסכון" מצביע על נתונים מעניינים: שליש מהסטודנטים בישראל שוקלים לעזוב את הארץ רק בגלל מחירי הדיור הגבוהים. אולם באוצר ממהרים להרגיע: מחירי הדיור ירדו

36% מהסטודנטים שוקלים לעזוב את הארץ - כך עולה מסקר שנערך על ידי הבית האקדמי זרוע הדיור והנדל"ן של התאחדות הסטודנטים בישראל. על פי נתוני הסקר, הסיבה העיקרית לכך היא עליית מחירי הדיור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

למרות ההבטחות והניסיונות של שר האוצר משה כחלון לפתור את משבר הדיור, עליית המחירים רק הכפילה את עצמה מאז נכנס לתפקיד. הסקר שמפרסמת אגודת הסטודנטים בישראל צריך להדאיג את שר האוצר.

במסגרת סקר הדיור הגדול של הסטודנטים בישראל שנערך על ידי ה"בית האקדמי" זרוע הדיור והנדל"ן של התאחדות הסטודנטים בישראל  עלה כי 53% מהנשאלים לא מאמינים שמאמצי הממשלה יורידו את מחירי הדיור. 2 מכל 3 סטודנטים בישראל לא מאמינים שמחיר למשתכן יוריד את מחירי הנדל"ן.

"לא משבר דיור - משבר חברתי"

אולם מה שצריך להדאיג את כלל הממשלה הם הנתונים הנוספים שעולים מהסקר: שליש מהסטודנטים מיואשים ושוקלים לעזוב את הארץ בגלל מצוקת הדיור. "זה לא בהכרח משבר דיור, זה משבר חברתי, הרבה יותר גדול מהענף הזה", טוען אסף אנגל, מנכ"ל ה"בית האקדמי".

מנגד, במשרד האוצר לא מתרשמים מהסקר. לדברי סגן הממונה על התקציבים באוצר ערן ניצן, הממשלה יודעת מה היא עושה במשבר הדיור. "המדינה מגדילה את היצע הדירות, מגדילה את המלאי התכנוני ופועלת כדי להרחיק משקיעים משוק הדיור. כל התהליכים הללו יובילו בסופו של דבר לירידה במחירי הדיור".