רמי לוי הגיש הצעה משופרת לרכישת מגה

פרסום ראשון: לאחר שביהמ"ש החליט כי רשת יינות ביתן תרכוש את "מגה", הגיש רמי לוי הצעה משופרת לקניית החברה - בה הוא מוסיף 100 מיליון שקלים להצעתו הקודמת. "היעתרות לבקשה מאפשרת לנושי החברה לשפר באופן משמעותי, דרמטי וחסר תקדים את מצבם", נכתב בהצעת החברה

לא מוותר על מגה. רמי לוי (פלאש 90)

פרסום ראשון: שלושה ימים לאחר שהחליט בית המשפט כי רשת "יינות ביתן" היא הרשת שתורשה להציג לנושים את הצעתה לקניית רשת "מגה", הגיש היום (חמישי) רמי לוי שוב את הצעתו, אך הפעם עם מקצה שיפורים נוסף. לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט על ידי עורכי הדין אבנר פינקלשטין, כפיר ידגר וירון אלכאוי בניסיון לשנות את החלטתו, העתיק רמי לוי את ההצעה של יינות ביתן - אך הוסיף עליה 100 מיליון שקלים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בשל הגשת ההצעה המשופרת, ביקש רמי לוי כי במסגרת הזמן בו תבחן רשות ההגבלים את הצעת יינות ביתן, תבחן הרשות במקביל גם את הצעתו, בכך גם במידה ולא תאושר הצעת יינות ביתן תוכל להוות הצעת רמי לווי אלטרנטיבה. עוד ביקש לוי כי ביהמ"ש יורה לנאמנים להביא את ההצעה לאסיפת הנושים הקרובה.

מי יקנה את רשת מגה?


"היעתרות לבקשה מאפשרת לנושי החברה לשפר באופן משמעותי, דרמטי וחסר תקדים את מצבם, לפחות בשני מובנים מהותיים", נכתב בבקשת החברה. "האחד - הנושים מקבלים חלופת פעולה נוספת ועדיפה שתאפשר את מכירתה של מגה ביעילות בתוך זמן קצר, לרבות במקרים שבהם הצעת יינות ביתן לא תוכל להיות מושלמת מסיבות שונות. והשני - היא מאפשרת לנושים להידרש להסדר שאם יושלם יקנה להם סך עודף, מהותי, משמעותי ביותר ובלתי מותנה של מאה מיליון שקלים, שצפוי להגדיל את שיעור פירעון החובות לנושים הבלתי מובטחים".

עוד הבהירו ברשת כי בקשתם אינה באה על חשבון בקשתה של רשת יינות ביתן, מכיוון שהייתה עדיין מותנית באישור הנושים, אישור שאין וודאות שהייתה מקבלת.