אינטל מצמצמת פעילות בירושלים

החברה הודיעה היום על סגירת המתקן במפעל בירושלים בבירה עד סוף השנה, 170 העובדים בו צפויים לעבור למפעל של החברה בקריית גת. בודדים יפוטרו במסגרת תכנית הצמצומים עליה הוחלט

המפעל בירושלים ייסגר (רויטרס)

חברת "אינטל" הודיעה היום (רביעי) כי תסגור את המחלקה תעשייתית במתקן שלה בירושלים עד סוף שנת 2016 - וכי 170 העובדים המועסקים בו יועברו למפעל בקריית גת. מדובר בעובדי הייצור במפעל, שבודדים מהם יפוטרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

סגירת המתקן בירושלים היא חלק מתכנית הצמצומים עליה הוחלט במטה העולמי של אינטל בארה"ב. עוד במסגרת התכנית, החברה תצמצם 12% ממצבת העובדים בעולם ועל פי ההערכות - צפויה לפטר מאות עובדים בישראל.

בשבועות האחרונים החל הליך הפיטורים בישראל, כחלק מהליך הפיטורים הגלובלי עליו הכריזה אינטל העולמית השנה. במסגרת המהלך יפוטרו עובדים גם מאתר הייצור של אינטל בקריית גת.

גורמים המעורים בנושא הבהירו כי לצד הפיטורים באתר בקריית גת ייעשה בחודשים הקרובים גיוס של עובדים חדשים לקראת פתיחת המפעל המשודרג של החברה בדרום בשנת 2017. אז, אינטל בקריית גת תעסיק כ-4,000 עובדים.

מחברת אינטל נמסר בתגובה:

אינטל ממשיכה להאיץ את האבולוציה שלה מחברת מחשבים לחברה שמניעה את הענן ומיליארדי התקני מחשוב חכמים ומקושרים. לשם כך פועלת אינטל להגדיל את ההשקעות שלה בתחומים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה ולאחד אתרי פעילות כדי להפוך לחברה ליעילה, גמישה ורווחית יותר.

החברה החליטה לפיכך לרכז את פעילות הקדם-זיווד שלה במספר אתרים מצומצם, וכתוצאה מכך מתכננת לחדול מפעילות זו באתר בירושלים עד סוף השנה הנוכחית. אנו מחויבים לעזור לכל העובדים שיושפעו מהמהלך בתקופת המעבר הזו, ולרובם המוחלט נציע תפקידים אחרים באינטל, בעיקר במפעל בקריית גת. רוב עובדי אינטל ירושלים ימשיכו לעבוד כרגיל במרכז הפיתוח ולא יושפעו מהמעבר הזה.