כאב הראש של לבייב: מניית אפריקה ישראל צונחת

מניית החברה רשמה ירידה בשיעור של 17% בשעות הבוקר בבורסה בתל אביב, זאת לאחר שאתמול הודיעה החברה על מגעים להסדר חוב שני. ההרעה במצבה של הקבוצה באה בעקבות ההחרפה במשבר הכלכלי ברוסיה והחלטת הבנק להעמיד את ההלוואות שניתנו לחברה לפירעון מיידי

המנייה צונחת. לבייב (פלאש 90, יוסי זילגר)

הצרות של לבייב: מניית אפריקה ישראל צנחה בשעות הבוקר (רביעי) בשיעור של 17% במסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. הירידה בערך המנייה התרחשה בעקבות הודעת הקבוצה על פתיחת משא ומתן להסדר חוב שני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשש שנים לאחר הסדר החוב הראשון שביצעה, הודיעה אתמול קבוצת אפריקה ישראל של לבייב על החלטתה לפתוח במגעים להסדר הנוסף ועל ארגון מחדש של התחייבויותיה. ההחלטה התקבלה בעקבות ההרעה במצבה הפיננסי של החברה, שנגרם בין השאר כתוצאה מהמשבר הכלכלי ברוסיה.

החרפת המצב בשוק הרוסי הובילה את הנהלת הבנק הרוסי שהלווה כסף לקבוצה להודיע לה כי בכוונתו להעמיד את ההלוואות שניתנו לפירעון מידי, בתמורה לשני הנכסים המרכזיים של החברה ברוסיה - קניון אפימול ובניין המשרדים באוברקובסקאיה.

המהלך הוביל את מחזיקי האג"ח של החברה לבחון צעדים להביא לפירעון החוב אליהם שמסתכם בכשלושה מיליארד שקלים. בחברה טענו כי הם מקיימים מו"מ עם הבנק הרוסי ולמרות שפג האולטימטום של הבנק לחברה, בכיריה נשמעו אופטימיים.

מחזיקי האג"ח הגדולים הודיעו לנאמן על סדרות האג"ח של החברה כי הם דורשים ממנו למנות מעריך שווי לנכסי אפריקה ישראל לקראת מהלך משמעותי של השתלטות על החברה ומכירת נכסיה. בנוסף, המחזיקים הגדולים אף דרשו מלבייב להזרים סכום של 500 מיליון שקל עד מיליארד שקל כתנאי להישארותו בחברה.