השר חיים כץ נחקר בחשד לשימוש במידע פנים

ברשות לניירות ערך חוקרים חשד ששר הרווחה קיבל מידע פנימי על חברות בבעלות איש העסקים קובי מימון וניצל את המידע כדי לקנות מניות ולגרוף רווחים של מאות אלפי שקלים. השר כץ נחקר אתמול באזהרה במשך שלוש שעות

חשוד בשימוש במידע פנימי. כץ (Flash90)

שר הרווחה חיים כץ (ליכוד) נחקר על ידי הרשות לניירות ערך בחשד שעשה שימוש במידע פנימי לצורך רווח כספי. יחד עימו נחקר גם היועץ הפיננסי מרדכי בן אריה. כץ נחקר אתמול המשך שלוש שעות במשרדי הרשות. בעקבות כך הוא לא זומן לחקירה נוספת ולא נעצר. שמו של כץ נאסר בתחילה לפרסום, אך נעתר לבקשת חדשות 2 לחשוף את זהותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על-פי החשד, בן אריה רכש את מניות חברת נצבא, לה הוא נותן שירותי ייעוץ, טרם פרסום דיווח אודות מיזוג הפעילות של נצבא ואיירפורט סיטי, שגם לה הוא מייעץ. הוא אף העביר את המידע לכץ, שרכש את מניות נצבא טרם הדיווח לבורסה, כחוק. החשדות נוגעים ליולי 2015, תקופה בה כץ כבר כיהן בתפקיד שר. כץ רכש מניות ביותר ממיליון שקלים, ובימים שלאחר העברת הדיווח לבורסה, עלתה המניה ב-23%.

על-פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפו החשודים, בן אריה והשר כץ, רווחים כספיים אסורים בסך כולל של כ-290 אלף שקלים. בן אריה, הידוע כמקורב לאיש העסקים קובי מימון, הובא היום (שלישי) לבית המשפט ושוחרר ממעצרו בתנאים מגבילים.

קובי מימון, ארכיון (אוראל כהן)

איש העסקים קובי מימון הוא חבר קרוב גם של שר האוצר משה כחלון, ועל פי הפרסומים הוא מחזיק חלקים בחברת ישראמקו, שיש לה אחזקות במאגר הגז תמר.

אילוסטרציה (לירון אלמוג / פלאש 90)

לכץ ומימון יש קשרי חברות קרובים, וכץ גם מחזיק במניות של ישראמקו, בהיקף של עד 50 מיליון שקלים, על פי דיווחים. בשנת 2009 נפתחה בדיקה ברשות לניירות ערך, כשעלה חשד כי כץ קנה מניות של החברה עוד לפני שהיה דיווח רשמי על גילוי הגז, וגם במקרה הזה גרף כץ רווח מאוד גדול. התיק הזה נסגר.