ביהמ"ש: מגה תימכר ליינות ביתן

למרות ניסיונותיו החוזרים ונשנים של רמי לוי לרכוש את הרשת, הורה ביהמ"ש המחוזי מרכז לנאמני מגה לחתום על הסכם עם רשת יינות ביתן. על פי ההחלטה, הממונה על ההגבלים יידרש לפרסם את עמדתו בתוך כשבועיים

ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי מרכז הורה הערב (ב') לנאמני מגה לחתום על ההסכם למכירת הרשת ליינות ביתן בתיקונים שהוסכמו ולכנס אסיפות נושים תוך 10 ימים. בנוסף, השופט ביקש מהממונה על ההגבלים לתת את עמדתו בנושא בתוך 15 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון גורלי בעתידה של רשת מגה נערך היום בעקבות פנייתו של בנק מזרחי-טפחות לבית המשפט בבקשה כי יכריע בבקשת הנאמנים לאשר את מכירת הרשת ליינות ביתן. לטענת הבנק, מגה ערבה יחד עם אלון רבוע כחול, החברה-האם, לחובות כלפי הבנק העומדים על כ-150 מיליון שקל.

במהלך הדיון הודיעו רמי לוי, מוטי בן-משה וטיב טעם כי הם מוכנים לשפר את הצעתם לרכישת מגה, אך השופט שילה קבע כאמור כי לא תיערך התמחרות וקיבל את הצעת יינות ביתן בתיקונים שהוסכמו.

רמי לוי מסר בתגובה: "נלמד היטב את ההחלטה. בכל מקרה, אני מאחל הצלחה ליינות ביתן".

עדי כהן, מנכ"ל קבוצת טיב טעם תקף את החלטת בית המשפט. "מדובר בהחלטה אומללה שגורמת לנזק אדיר לנושי החברה, ואנו נשקול את המשך צעדינו", אמר כהן.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר כי "הערב אפשר לברך על המוגמר ולומר בלב שלם - הצלנו את רשת מגה. הבאנו בשורה ל-3,500 משפחות ולענף הקמעונאות בישראל. זה היה מסע קשה בראש ובראשונה לעובדי מגה וליו"ר הוועד, אלי אייל, שגילה מנהיגות לאורך כל הדרך בגבורה ובנחישות רבה. עובדי מגה יכולים להיות בטוחים במקום עבודתם. אני סמוך ובטוח שהרשת תצעד אל עבר ההצלחה".