רשת "יינות ביתן" בדרך לרכוש את "מגה"

הנאמנים שמונו לרשת שקרסה ממליצים לבית המשפט לקבל את ההצעה של יינות ביתן שעומדת על בין 405 ל-450 מיליון שקלים. על פי הבקשה שהועברה לבית המשפט, ההצעה תבטיח את ההחזר הגבוה ביותר לנושים ואת המשך העסקת עובדי מגה

יינות ביתן תרכוש את מגה? (חדשות 2)

נאמני רשת מגה הודיעו הבוקר (שלישי) לבית המשפט כי הם ממליצים על מכירתה לרשת "יינות ביתן", זאת לאחר שבדקו שש הצעות שונות. על פי הנאמנים, ההצעה של הרשת שבבעלותו של נחום ביתן, תבטיח את המשך העסקת העובדים במסגרת הסכם קיבוצי לתקופה ארוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה שהגישה יינות ביתן עומדת על בין 405 ל-450 מיליוני שקלים. הנאמנים מציינים בבקשה לבית המשפט, כי ההצעה נמצאה בעינייהם כראויה ביותר ובה גלומים היתרונות הגדולים ביותר עבור נושי החברה ועובדיה.

לפי המפורט בבקשת הנאמנים, יינות ביתן הציעה את ההצעה הטובה ביותר כמעט בכל הפרמטרים שנבדקו על ידם. לפי תנאי הצעתה, ייהנו נושי החברה משיעור החזר חובות העבר הגבוה ביותר, וזאת ביחס לכל ההצעות האחרות שהוגשו.

"ההצעה תבטיח את העסקת העובדים" (עזרי עמרם, חדשות 2)

קבלת ההסדר תביא לתשלום מלוא החוב לנושים בדין קדימה וכן תשלום של בין 30% ל-60% מהחוב ואף ייתכן שמעבר לכך. בנוסף, קבלת ההצעה מבטיחה את המשך העסקתם של אלפי עובדי מגה.

הבקשה של רשת יינות ביתן מוגשת בחלוף תקופה שבמסגרתה נוהלה מגה על ידי הנאמנים ועברה מהפסדים כבדים לאיזון ורווחיות. בחודש מרס האחרון הנאמנים סירבו לקבל את ההצעות שהוגשו, שהיו נמוכות משמעותית מההצעות הנוכחיות.

מרשת "יינות ביתן" נמסר: "אנו רואים בעובדי מגה נכס עיקרי ובטוחים כי ביחד עימם, נצליח להצמיח מחדש את הרשת ולהביא אותה לשיאים חדשים".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, התייחס להמלצת נאמני מגה לבית המשפט ואמר: "אני רוצה לברך את יינות ביתן על כך שהגישה את ההצעה הטובה ביותר, ובכך עשתה צעד חשוב לא רק למען 3,500 משפחות העובדים אלא למען המשק הישראלי כולו".