יוזמה: ביטוח מבנה בתמורה להקפאת שכר הדירה

יוזמה חקיקתית חדשה תנסה להביא להסדרת שוק השכירות. בעלי הדירות ייהנו מביטוח מבנה בתמורה להסכמה שלא להעלות את שכר הדירה במשך לפחות 3 שנים. יישום התכנית יתבצע בידי חברה מיוחדת שתדאג גם לניהול הדירות ולפתרון תקלות

ביטוח מבנה בתמורה להקפאת השכ"ד (אלימלך גרסטל, "חדשות 24" -)

בשנה האחרונה מנסה משרד האוצר להביא לצינון שוק הדיור ובין השאר להוזלת השכירויות. יוזמה חדשה תנסה להביא להורדת מחירים באמצעות מימון ביטוח מבנים לבעלי הדירות שיסכימו שלא להעלות מחירים לתקופה שלוש שנים לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוונה המקורית היתה לחייב את בעלי הדירות שלא להעלות מחירים, אך יוזמה זו נתקל בקשיים פוליטיים ומשפטיים ולכן זה היא ירדה מהפרק. היוזמה החדשה נחשבת למרוככת יותר: המדינה תממן את ביטוח המבנה לבעלי הדירות בתמורה להסכמתם שלא להעלות את דמי השכירות לתקופה של שלוש שנים לפחות. מדובר בהטבה ששוויה כמה מאות שקלים בשנה.

מובילי היוזמה מתכננים ליישמה באמצעות הקמת חברה מיוחדת שתבטח את הדירות, ואף תדאג גם לניהולן השוטף כמו למשל תיקון תקלות גדולות, מה שאמור גם להקל על הקשר בין השוכרים למשכירים. בנוסף, מתוכננת גם הקמתה של ערכאה שיפוטית, מעין בית דין לשוכרים ומשכירים שיאפשר גם את פישוט ההליכים המשפטיים בין הצדדים.

(ארכיון) (חדשות 2)

בשלב זה, הנושא מצוי בשיחות בין ח"כ רועי פולקמן (כולנו) מיוזמי החקיקה בנושא, לבין משרד האוצר והמשפטים, שאמורים לקבוע סופית את הפרטים בשבוע הבא. "ביטוח המבנה יסובסד למשכירים בחוזה הוגן וגם תוקם חברת ניהול שתטופל בנושא התקלות", הסביר פולקמן. "בעלי הדירות ייהנו משקט, ולא יוטרדו בעניין מפגעים בדירות. בעל הדירה יקבל גם ביטוח וגם ניהול".