ביהמ"ש: ענבל אור תפנה את הדירה בגבעתיים

בית המשפט קבע כי על יזמית הנדל"ן לצאת מהדירה אליה נכנסה עם ארבעת ילדיה שלא כחוק. השופט אף ציין בדבריו כי "טוב תעשה אם תשכור דירה רגילה שתתאים לצרכיה והכנסותיה, בבחינת הצנע לכת". אור הודיעה שתערער על ההחלטה לעליון

תפנה את הגירה בגבעתיים. אור (פלאש 90)

יזמית הנדל"ן ענבל אור תפנה את הפנטהאוז ברחוב הל"ה בגבעתיים עד 1 ביוני - כך קבע היום (ראשון) שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין. אור הודיע בתגובה שתערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורנשטיין קבע כי הזכויות בדירה אינן שייכות לאור אלא לחברה שבפירוק, חברת אליענה אור מקבוצת אור סיטי נדל"ן. לדבריו, "החייבת לא שכנעה בטענה כי נפלה שגגה בנושא רישום הדירה".

"אינני מתעלם מטענת החייבת, שלפיה הדירה משמשת למגוריה ולמגורי ילדיה הקטינים", הוסיף אורנשטיין. "אך הואיל ומדובר בדירה שאינה שייכת לחייבת, אלא לחברה, ממילא שומה על החייבת לשכור דירה ולשלם דמי שכירות. משכך אין מניעה שהיא תשכור דירה אחרת ותשלם את דמי השכירות שממילא עליה לשלם". עוד אמר השופט כי "טוב תעשה אם תשכור דירה רגילה שתתאים לצרכיה והכנסותיה, בבחינת הצנע לכת".

ביום ראשון שעבר אמור היה אורנשטיין לקיים דיון בעניין הדירה ברחוב הל"ה בגבעתיים, שאליה עברו אור וארבעת ילדיה. עו"ד איתן ארז, המפרק הזמני של חברת אור סיטי נדל"ן, טען כי אור פלשה לדירה, ולכן עליה לפנותה מיידית.

מספר ימים קודם לכן שכרה אור את שירותיו של עורך דין חדש, אילן בומבך (לאחר שכבר החליפה כמה וכמה עורכי דין בתקופה האחרונה), וזה ביקש מבית המשפט לדחות את הדיון האמור, כדי לתת לו זמן ללמוד את התיק.