המנויים נוטשים את גולן טלקום

מנתוני חברות הסלולר לחודש אפריל עולה כי בעוד החברות הוותיקות התחזקו, אלפי לקוחות עזבו את גולן טלקום בחודש אחד - יממה לאחר שהבעלים הבטיח כי ימשיך להיאבק למען הצלת החברה. ואיזה מפעיל וירטואלי התחזק בחודש החגים?

רשת במשבר. ארכיון (ליאור מזרחי / פלאש 90)

המשבר המתמשך בגולן טלקום "הבריח" משתמשים רבים, שחלקם מצאו בית חדש בחברות הסלולר הוותיקות: בחודש אפריל נטשו בסך הכל 28 אלף לקוחות - מתוכם 14,400 במונחי נטו. מדובר בנתונים מדאיגים, במיוחד לאור העובדה שהפעילות הסלולרית בחודש החגים נמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האם הציבור נוטש את גולן טלקום? מהנתונים עולה כי החברה כבר איבדה את ההובלה בניודים נטו לטובת חברת הוט מובייל - שגייסה למעלה מ-3,000 לקוחות ושמרה על הובלת השוק.

בפוסט שפרסם אתמול גולן בעמוד הפייסבוק של החברה הצהיר בעל החברה מיכאל גולן כי ימשיך להיאבק למניעת פשיטת רגל: "נראה כי כיום אנחנו עומדים בפני תקופה מאתגרת - אנו נמשיך להילחם על המהפכה ושימורה". עוד הוסיף גולן כי "אני בטוח כי נעבור את התקופה המאתגרת הזו יחד ונתחזק".

מיכאל גולן, ארכיון

בהמשך מתח ביקורת מפורשת על התנהלות הממשלה: "תחת תנאים בלתי אפשריים, עם התנגדויות של ראשי ערים, מועצות ואף גופי ממשל הצלחנו להקים רשת ארצית בת 900 אנטנות ומתקני גישה, כפי שהתחייבנו בתנאי המכרז. הממשל והציבור בישראל הביעו את התנגדותם המסיבית כנגד הרחבת מספר האנטנות במרחב הציבורי. קיבלנו זאת בהבנה, ובהתאם חתמנו על הסכם איחוד רשתות, בהתאם למדיניות החד-משמעית של משרד התקשורת. הסכם זה היה מאפשר לצמצם באופן משמעותי את מספר האנטנות במדינת ישראל. לצערנו, מסיבות שאינן ברורות, הסכם זה מעולם לא אושר".

"אנו רוצים להודיע כאן כי אנו נמשיך לספק לכם את השירות הטוב ביותר, בפשטות, שקיפות ובמחירים תחרותיים, בדיוק כפי שעשינו עד כה בהצלחה רבה. אנו מבטיחים לדאוג לרציפות שירות איכותית לכלל לקוחות החברה, בכל עת", סיכם גולן.

נתוני הנדידה בין החברות: מי התחזק בחודש האחרון?

שלוש חברות הסלולר הוותיקות - פרטנר, סלקום ופלאפון - עברו לגיוס חיובי בחודש החולף. סלקום ופלאפון הובילו עם למעלה מ-2,500 מנויים נטו, בעוד פרטנר גייסה כ-1,400 מנויים בלבד.

גורם מפתיע נוסף בשוק הוא המפעיל הווירטואלי טלזר 019, שגייס אלפי לקוחות. ההתחזקות של טלזר משמעותית במיוחד לאור העובדה שמפעיל וירטואלי נוסף, רמי לוי תקשורת, סבל מנטישה זמנית בשל הפרשות שנקשרו בשמו של איש העסקים.