כך מייסד אמזון "התעשר" ב-6 מיליארד דולרים ביום

אמזון עקפה אמש את תחזיות האנליסטים בדוחות הכספיים ומניית החברה מזנקת בכ-10%: הונו של בזוס מסתכם כעת בכ-60 מיליארד דולרים. הוא עקף את איש העסקים המקסיקני קרלוס סלים וטיפס למקום הרביעי ברשימת עשירי העולם

יום מוצלח במיוחד הסתיים בזינוק ברשימת עשירי העולם: הונו של מייסד אמזון ג'ף בזוס זינק בכ-6 מיליארד דולר בתוך יממה, לאחר שענקית המסחר המקוון שבבעלותו ניפצה את תחזיות האנליסטים בתוצאות הרבעון הראשון. בתוך 24 שעות מניית החברה זינקה בכ-10%, ובזוס הוא הנהנה המרכזי מההתפתחויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפיסבוק

בשורה העליונה דיווחה אתמול אמזון על הכנסות של כ-29.1 מיליארד דולרים - עלייה של 28% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. האנליסטים ציפו לכ-28 מיליארד דולרים, וההכרזות עקפו את התחזיות האופטימיות. הרווח למניה עמד על 1.07 דולרים, לעומת צפי האנליסטים ל-58 סנט בלבד.

זהו הרבעון הרביעי ברציפות שבו מציגה אמזון רווח, וקופתו של המייסד התעשרה: הונו של בזוס נאמר כעת, על הנייר, ב-60 מיליארד דולרים. בעקבות היום המוצלח, הוא עקף את המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים וטיפס למקום הרביעי ברשימת עשירי העולם.

הונו של סלים, שדורג בעבר כאיש העשיר בעולם, ירד ב-3.4 מיליארד דולרים ל-55 מיליארד דולרים אתמול (חמישי), כאשר מניית חברת הטלקום שבבעלותו America Movil צנחה בשיעור החד ביותר מזה שמונה שנים. הסיבה לצניחה: דיווח החברה על המשך התכווצות הרווח בפעילות במקסיקו.

לשם השוואה, פייסבוק דיווחה גם היא מוקדם יותר השבוע על תוצאות כספיות טובות בהרבה מקונצנזוס האנליסטים אך הונו של מייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג צמח "רק" ב-3.6 מיליארד דולרים עד ליום חמישי. צוקרברג מדורג במקום ה-8 ברשימת עשירי העולם.