המשנה למנכ"ל בנק לאומי פורש "בגלל חוק שכר בכירים"

פרופ' דני צידון החליט לפרוש מתפקידו במתקפה חזיתית נגד החוק להגבלת שכר הבכירים. "החוק משדר מסר נורא כאילו המערכת הפיננסית היא אויב הציבור", אמר. לפני כשלושה שבועות פרש גם מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן מתפקידו. קינן לא ציין מה היה הרקע להחלטתו, אך הודעתו התקבלה ימים ספורים לאחר שהחוק עבר בכנסת

עוד בכיר במערכת הפיננסית פורש (חדשות 2)

אחרי הפרישה של מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, בכיר נוסף במערכת פורש מתפקידו: פרופ' דני צידון הודיע הבוקר (חמישי) על פרישתו מתפקיד המשנה למנכ"ל בנק לאומי, וזאת על רקע החוק להגבלת שכר הבכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים", אמר הבוקר פרופ' צידון. "חוק זה, שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות, משדר מסר שהוא נורא בעיניי כאילו המערכת הפיננסית היא אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה".

"החוק משדר מסר נורא". פרופ' דוד צידון (משה שי / פלאש 90)

"מערכת פיננסית איתנה, מקצועית וחדשנית הינה תנאי לקיומה של כלכלה בריאה וצומחת", הוסיף. "מערכת כזו לא תצמח בערוגת החוק הנוכחי". צידון הודיע לדירקטוריון הבנק על פרישתו אחרי 12 שנים בבנק, מתוכן 10 כחבר הנהלה.

"אין ספק שתרומתו של פרופ' צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת", אמרה הבוקר מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח. "ניסיתי להניא אותו מהחלטתו אך לצערי מאמציי לא צלחו. אני מודה לו על שותפותו בעשייה ייחודית ארוכת שנים בבנק לאומי".

הפורש הראשון. ציון קינן (יוסי זליגר / פלאש 90)

כאמור, פרופ' צידון הוא הבכיר השני במערכת הפיננסית שמודיע על פרישתו מאז שעבר החוק להגבלת שכר הבכירים, אך הראשון שמקשר במפורש בין החוק לבין פרישתו. קינן לא ציין את הסיבה הרשמית להחלטתו לפרוש, אך הודעתו הגיעה ימים ספורים לאחר אישור החוק בכנסת.