הקיצוצים באינטל: אי-ודאות בישראל

10,000 הישראלים שמועסקים אצל יצרנית השבבים הגדולה בעולם קיבלו את ההודעה לפיה החברה תפטר 11% מעובדיה ברחבי העולם בשנה וחצי הקרובות וכעת הם שרויים בחוסר וודאות לגבי היקף הפיטורים בארץ. בחברה מסבירים כי הפיטורים הם חלק ממהלך התייעלות עולמי ומדגישים: "נעמוד במחויבותנו לממשלת ישראל"

אינטל ישראל, ארכיון (רויטרס)

"עדיין לא ידוע לנו איך תכנית הקיצוצים תשפיע על המפעלים ברחבי העולם", כך הגיבו היום (רביעי) במטה העולמי של ענקית הטכנולוגיה אינטל, לאחר פרסום ההודעה לפיה עד אמצע שנת 2017 יפוטרו כ-12 אלף עובדי החברה ברחבי העולם. מתוך הודעת החברה, לא ניתן לדעת האם וכמה ישפיע הקיצוץ על עובדי החברה בישראל, אך בכיריה מדגישים: "נעמוד במחויבותנו כלפי ממשלת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אמש הודיעה במפתיע יצרנית השבבים הגדולה על צמצום של 11% מכוח העבודה שלה - בשל ירידה במכירות המחשבים האישיים. במפעלי אינטל בישראל, שנתפסת כחלק מאירופה, מועסקים כ-10,000 עובדים שלהם עדיין לא ברור האם וכמה יושפעו מההחלטה.

קיצוץ בשל ירידה במכירות המחשבים האישיים (רויטרס)

"אנחנו לא מספקים כרגע פרטים על שיעור הפיטורים בסניף ספציפי או על קיצוצים לפי מיקום גיאוגרפי", מסר דובר אינטל העולמית. "בשעה זו אנחנו עדיין מנתחים, מעריכים ומקלים החלטות לגבי עתידינו באירופה".

לפי הודעת החברה, הקיצוץ שיכלול פיטורים ופרישה מרצון של עובדים יימשך בשנה וחצי הקרובות וזאת על מנת לנסות ולחסוך 1.4 מיליארדי דולרים, בשל הפיחות ברווחים בשנים האחרונות. "הפעולות האלו יאיצו את היכולת שלנו לקבע את אינטל בטווח הארוך כחברה המובילה בעולם המחובר והחכם של העתיד", אמר מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ'.