הממונה על ההגבלים מתנגדת למיזוג בין גולן לסלקום

הרשות להגבלים עסקיים הודיעה רשמית כי היא מתנגדת למיזוג בין חברות הסלולר גולן טלקום וסלקום בשל חשש מפגיעה בתחרות. ההחלטה של הממונה מעצימה את החשש בקרב עובדי החברה שקראו לראש הממשלה נתניהו לפעול כדי לאפשר את המיזוג. מגולן טלקום נמסר: "זהו יום אבל בהיסטוריה של הכלכלה"

הממונה על ההבלים נגד המיזוג (חדשות 2)

הרשות להגבלים עסקיים הודיעה היום (שלישי) באופן רשמי שהיא מתנגדת למיזוג של חברות הסלולר סלקום וגולן טלקום. לדברי הממונה על ההגבלים, מיזוג כזה היה עלול להוביל לפגיעה בתחרות בשוק והעלאת מחירים לצרכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשות אומרים: "החשש העיקרי הוא שכתוצאה מהיעלמות גולן מהמפה השוק ידרדר חזרה למצב של חוסר תחרות והבנה שקטה של החברות הגדולות, כי רצוי להן לשמור על מצב של אי תחרות".

במשרד התקשורת הודיעו כי הם מכבדים את החלטת הממונה על ההגבלים שהחליטה לדחות את הסכם המיזוג בין סלקום לגולן טלקום. ראש הממשלה המשמש כשר התקשורת החליט אף הוא לדחות את הבקשה בדומה לעמדה שהביע שר האוצר בעת הגשת בקשת המיזוג. "משרד התקשורת נערך להמשיך ולהבטיח את השירות והתחרות בשוק הסלולר", נמסר בתגובה.

בשל החשש מקריסה ופיטורים, עובדי החברה פנו לראש הממשלה נתניהו המשמש גם כשר התקשורת וביקשו ממנו לאשר את המיזוג. כ-150 מהעובדים הפגינו בבוקר יום ראשון מול משרדו של נתניהו וקראו לו לתמוך בהסכם.

ההפגנה של העובדים התרחשה לאחר שמנכ"ל גולן טלקום מיכאל גולן התראיין באופן בלעדי לחדשות 2 וטען כי אם לא יאושר המיזוג החברה תקרוס, עובדים יפוטרו. "אני עשיתי יותר מכחלון ונתניהו עבור האזרח הישראלי", טען גולן. "נתניהו צריך להחליט אם הוא רוצה את המשך התחרות, או לחסל אותה".

מחברת גולן טלקום נמסר:
זהו יום אבל שחור בהיסטוריה של הכלכלה והמשק בישראל אנו מצרים על ההחלטה שהתקבלה שהיא כל כולה כנגד המשך התחרות.