הגנרלים מצטרפים למחאת מגדלי הלולים והביצים

רמטכ"לים לשעבר ואלופים במיל' שיגרו מכתב לשר האוצר כחלון ובו קראו לו שלא לפגוע ביצרני הביצים בגבול הצפון, על רקע רפורמה מתוכננת בענף הלול. "תמיד ראינו באותם תושבים 'חיילים ללא מדים' שעמדו בכל משימה ואתגר", ציינו הקצינים הבכירים בעבר

ארכיון

הגנרלים מתגייסים למאבקם של מגדלי הלולים והביצים: הרמטכ"לים לשעבר שאול מופז וגבי אשכנזי והאלופים במיל' משה קפלינסקי ואיציק מרדכי, שלחו מכתב לשר האוצר בקריאה להימנע מפגיעה בחקלאים בגבול הצפון במסגרת הרפורמה הצפויה בענף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאורך השנים שבהן הכה הטרור כמעט בכל יישוב לאורך הגבול, צפינו בהערכה רבה באנשים הללו, גברים ונשים, מבוגרים וצעירים, אשר לא נטשו את היישובים והתמידו בעבודת החקלאות גם תוך סיכון חייהם", כתבו הארבעה.

"במשך שנים ראינו בתושבי קו העימות ובמושב הגדר 'חיילים ללא מדים' שעמדו בכל משימה ואתגר. כיום אנו רואים עצמנו כ'חיילים' שלהם, העומדים לצדם במאבקם הצודק להבטיח את פרנסתם, את חוסן המשפחות והיישובים ואת החיים בגבולנו הצפוני".

המכתב נשלח על רקע כוונת משרדי האוצר והחקלאות לקיים רפורמה בענף ההטלה ובמסגרתה לבטל את המכסות ההיסטוריות ולפתוח את השוק לתחרות. מובילי הרפורמה טוענים כי היא תוביל להוזלת מחירים, אך החקלאים מזהירים מתוצאה הפוכה: רק משקים גדולים ישרדו, מאות אחרים יסגרו ותהייה ריכוזיות גדולה בענף.

במסגרת מחאת החקלאים תתקיים מחר הפגנה גדולה סמוך לגדר הגבול עם לבנון מול מושב אביבים. אלפי חקלאים צפויים להשתתף באירוע המחאה ובחלק מהיישובים יושבתו הלימודים ומוסדות הציבור ישארו סגורים.

משר האוצר משה כחלון נמסר בתגובה: "כשר האוצר רואה בתושבי קו העימות כמי ששומרים על בטחונה ואדמותיה של מדינת ישראל. שר האוצר אכן מוביל בימים אלו רפורמות להורדת יוקר המחייה בישראל אך אלו יעשו בהידברות והסכמה עם המגדלים בצפון. שר האוצר לא יאפשר לפגוע באלה ששמרו על גבולות המדינה במשך שנים רבות".

משר החקלאות אורי אריאל נמסר בתגובה: "אני מאמין שהחקלאות היא ערך ומקור פרנסה חשוב ביותר. מהסיורים הרבים שקיימתי בצפון, ראיתי את החקלאים ביישובי הגליל שמעבדים את האדמה במסירות עד המילימטר האחרון ובכך מפתחים את הארץ שלנו ושומרים על גבול הצפון. כמו שאמרתי בעבר, כל הרפורמות שנקדם על מנת להוזיל את יוקר המחיה בישראל ייעשו בהידברות ישירה עם החקלאים ונציגיהם".