יו"ר בנק הפועלים: "שכחלון ירגיע את הרוחות"

יאיר סרוסי התייחס בריאיון ל"תכנית חיסכון" להגבלת שכר הבכירים וגם להערתו של כחלון, שאמר כי רק מנהלים במונופולים מרוויחים סכומים גדולים מ-2.5 מיליון שקלים לשנה. "מישהו צריך להתחיל להבהיר את הדברים כדי שלא תהיה עזיבה מסיבית", אמר

"שכחלון ירגיע את הרוחות" (יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות 2)

יו"ר בנק הפועלים נגד שר האוצר: אחרי שהביע זלזול באיום ראשי המערכת הבנקאית שיעזבו בעקבות הגבלת שכר הבכירים במשק, קורא הערב (רביעי) יאיר סרוסי למשה כחלון "להרגיע את הרוחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שמתפקד גם כיו"ר איגוד בנקאים טען ב"תכנית חיסכון" כי "החקיקה היא ברמת התערבות שלא בטוח שהתכוונו אליה", וכי היא "מעלה חשש מפגיעה בתנאים ההיסטוריים של מנהלים ותיקים. מישהו צריך להתחיל להבהיר את זה כדי שלא תהיה עזיבה מסיבית ומהירה של מנהלים".

מוקדם יותר היום אמר שר האוצר בכינוס של לשכת עורכי הדין באילת: "מי מרוויח את הסכומים האלה? מונופולים. בגופים תחרותיים זה לא יכול קרות. מי ייתן לו 2.5 מיליון? על מה? לאו מסי אולי". על כך אמר סרוסי כי "ההשוואה של שר האוצר אינה רלוונטית. אני שומע זלזול מאד גדול: אומרים שיהיו מחליפם, יש אחרים, יש שחקני כדורגל. אני לא הייתי מציע ששחקני כדורגל ינהלו את הבנקים".

בריאיון הוסיף סרוסי כי אני מציע שהנגידה תוציא הוראות מעבר, שהאוצר ירגיע קצת את הרוחות וכולנו נחזיר את הבנקאות למקום יציב יותר".