השופט הכריע: חברת הנדל"ן של ענבל אור תפורק

בעקבות הדוח החמור שפורסם על חברת "אור סיטי נדל"ן", הורה ביהמ"ש על פירוק החברה בבעלותה של ענבל אור ומינה את הנאמן למפרק זמני. הנאמן: "מאות משפחות נותרו ללא דירה". אור: "אבקש צו עיכוב, זה לא נגמר"

מכה קשה לענבל אור (חדשות 2)

השופט הכריע - החברה של ענבל אור תפורק: שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין החליט לפתוח בהליך של פירוק נגד חברת "אור סיטי נדל"ן" של היזמית ענבל אור. החלטתו של השופט נשענה על הדוח שהגיש נאמן החברה, עו"ד איתן ארז ובו ההמלצה לבטל את הקפאת ההליכים. "מאות משפחות יצטרכו להוסיף אלפי שקלים כדי לקבל דירות", אמר עו"ד ארז. אור הגיבה ואמרה: "נבקש עיכוב, זה לא נגמר". נגד אור הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בחנתי את שלל הבקשות ולאחר הדיון זרמו לשולחני בקשות נוספות", אמר השופט אורנשטיין כשנימק את החלטתו. "אחת מהן מבעלת השליטה שביקשה להזרים כספים לחברה והודעה של בנק המזרחי על כך שבעלת השליטה מכרה נכס המעוקל לטובתו".

השופט הוסיף כי החליט שאין תועלת בהליך הבראה לחברה. "קיימים כשלים במרבית הפרויקטים של החברה והתגלתה התנהלות בעייתית של החברות בארגון קבוצות רכישה תוך ערבוביה בכספי הרוכשים", אמר אורנשטיין. "אור משכה כספים מהחברות לצרכיה האישיים ואין באופק מקור כספי לתשלום החובות".

על פי החלטתו של השופט אורנשטיין, קיימות תהיות באשר לדוחות הכספיים המבוקרים של החברה ולכן אין מקום להותיר את החברות בידי בעלת השליטה. "מסקנתי: התקיימו התנאים לתת צו לפירוק החברות", סיכם.

רוכשי הדירות יצטרכו להוסיף עשרות אלפי שקלים

בתגובה קצרה לחלטת בית המשפט אמרה ענבל אור: "אני אבקש עיכוב ביצוע להחלטה, זה לא נגמר." עורך דינה הוסיף: "אנחנו מכבדים את החלטתו של בית המשפט אבל סבורים שהקפאת הליכים היא עדיפה לרוכשי הדירות".

עורך הדין איתן ארז שהיה נאמן החברה וכעת מונה למפרק שלה אמר כי להערכתו אזרחים שרכשו דירה במסגרת הפרויקטים יצטרכו להוסיף עשרות אלפי שקלים על מנת לקבל את הדירה. "מדובר בקריסה נדל"נית ובה גם עבירות פליליות", טען ארז. "יהיה צורך לבחון את האחריות של רואי החשבון, עורכי הדין ובעלי התפקידים הנוספים שהיו מעורבים בהתנהלות החברה".

הצ'קים חזרו - החברה תפורק (חדשות 2)

בתוך כך, אתמול הודיעה המשטרה כי היא פתחה נגד ענבל אור בחקירה פלילית, וזאת בעקבות הדוח שהגיש הנאמן של החברה איתן ארז וממנו עולה כי אור נהגה לרשום דירות על שמם של שני רוכשים. במסגרת החקירה שמתנהלת ביחידה לחקירות הונאה במחוז תל אביב, החל איסוף מסמכים הקשורים לפעילויותיה העסקיות של אור.

החקירה הפלילית החלה ככל הנראה בעקבות תלונה של אחד מרוכשי הדירות שגילה על כך שדירתו נמכרה גם לאחרים, לאחר שביצע את העסקה. אור עצמה צפויה להיחקר כבר מחר.