אחרי בית לחם ויריחו: יופחת הזרם לחברון

חברת החשמל מגבירה את הלחץ על הרשות הפלסטינית בעקבות החוב שממשיך לתפוח והגיע כבר להיקף של 1.7 מיליארד שקלים. בחברה מאיימים: נשתמש באמצעים נוספים העומדים לרשותנו לצרכי גבייה שוטפת

170 אלף תושבים. חברון

חברת החשמל ממשיכה לסגור את השאלטר לערים הפלסטיניות: החברה הודיעה הערב (שני) כי תפחית את זרם החשמל לעיר חברון מחר בשעות 9:00 ובשעה 13:00 ב-50% בשל חובות של הרשות הפלסטינית לחברת החשמל בהיקף של 1.7 מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בהמשך מגמה של החברה מול הרשות הפלסטינית והחברה המזרח-ירושלמית בגין החוב התופח. עד כה צומצמה אספקת החשמל ב-50% לבית לחם וליריחו בשבוע האחרון.

בהנהלת החברה הבהירו הערב כי הוחלט להפעיל תכנית דרמטית של רצף הגבלות באספקה מדי יום למשך כשבועיים. מטרת התכנית לצמצם את המשך גידול החוב ולהפעיל מנוף לחץ על הרשות הפלסטינית עד שיימצא פתרון קבע.

בחברת החשמל מאיימים בשימוש באמצעים נוספים העומדים לרשותם לצרכי גבייה שוטפת. מהלכים חד-צדדיים מסוג זה מצריכים לרוב את אישור הדרג המדיני וכנראה שזה אישר צעדים מוגבלים אלו לאור החוב.

ההפסקה שתחל מחר בחברון, תשפיע על חייהם של כ-170 אלף בני אדם המתגוררים בעיר. על פי ההערכות, הפסקת הזרם היזומה עשויה להגיע לבסוף גם לרמאללה, שם מתגוררים כ-300 אלף איש.