"ענבל אור הטעתה ניצולת שואה ואישה חוסה"

מהדוח שפרסם הנאמן של חברת "אור סיטי נדל"ן" נחשפת התנהלותה של ענבל אור, שהובילה הבוקר להמלצה לפירוק החברה. "החוב האישי של אור לחברות עומד על 9 מיליון שקלים, אך הוא גם עלול להגיע ל-50 מיליון"

אור ועורך דינה (פלאש 90)

פרטים נוספים על הדוח שהגיש הנאמן לבית המשפט בעניין עסקיה של יזמת הנדל"ן ענבל אור: בדוח שפורסם הבוקר (חמישי) כתב הנאמן כי החוב האישי של אור עלול להגיע ל-40-50 מיליון שקלים, חובות שנובעים מיתרות החוב שלה בכרטסות של החברות ומערבויות אישיות עליהן חתמה. הנאמן אף פירט מספר מקרים קשים של הונאה או הטעיה שביצעה אור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הגברת אור פיזרה עשרות ערבויות אישיות לרוכשים שונים שסכומן הכולל המדויק אינו ידוע זה, אך נראה לכאורה כי מדובר ביותר מ-20 מיליון שקלים", כתב הנאמן בדוח.

ארז מציין בדוח מספר מקרים בהם נתקל בהטעייה/הונאה של אור, למשל של ניצולת שואה בת 86, חסוה דמנטית בת 76, זוגות צעירים ועוד. ארז אף מזכיר מקרה שלטענתו מלמד על התנהלותה של בעלת השליטה, מקרה שבו הבטיחה לתרום סכום של 25 אלף שקלים עבור עמותת קו לחיים, סכום שלא שילמה מעולם.

"אור סיטי נדל"ן" תועבר לפירוק - כך ממליץ הנאמן של היזמת ענבל אור, איתן ארז. כפי שנחשף אמש לראשונה ב"תכנית חיסכון", עורך הדין הודיע כי "אין לחברות כיום שום מותג, זיכיון, פטנט או ידע מיוחד שיאפשר הבראה", כתב בחוות דעתו, "המותג שהיה לחברה איבד את שוויו לחלוטין ואין לחברות כיום יכולת שיווק".

מהדוח של עורך הדין ארז עולה כי אור נהגה שלא לשלם מע"מ כלל על זכויות שנרכשו לדירות בקבוצות הרכישה משנת 2011, וזאת על בסיס חוות דעת משפטית שקיבלה מעורך הדין מאיר מזרחי. לפי הדוח, "משיחותיו של הנאמן עם מנהלת המחלקה לפירוקים וגבייה קשה במע"מ, עולה כי מע"מ מתעתד לדרוש כ-16-17 מיליון שקל מן החברות", כאשר "למיטב הבנת הנאמן, דרישות מע"מ נובעות מן העובדה שהחברות לא העבירו מע"מ בגין תשלומים שגבו מרוכשי זכויות בקרקע כאשר מאז 1.1.2011 הייתה חובה לגבות מע"מ בגינן ולהעבירו לרשות המסים".

עורך הדין ציין כי אור אף הנפיקה חשבוניות של חברה שכלל לא היה לה תיק במע"מ. "להערכת חשב הקבוצה וסמנכ"ל הכספים שלה, חוב הקבוצה למע"מ הוא כשמונה מיליון שקלים - ועלול להתווסף לו ריבית, הפרשה הצמדה וקנסות", נכתב בדוח.