ההון שנצבר ובית הנופש במושב: כמה שווה באמת אריה דרעי?

לאחר שנחשף כי שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, חשוד בשחיתות - בדקנו כמה באמת הוא שווה. לפני כשנה הצהיר כי הונו מוערך ב-4 מיליון ו-800 אלף שקלים, אלא שבית נופש מפואר שבנה במושב ספסופה שבצפון לא הוזכר אז

כמה שווה השר החשוד בפלילים? לאחר שנחשף כי שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, חשוד בשחיתות - בדקנו כמה באמת הוא שווה. אלא שהתשובות לשאלה הזו, תלויות באדם אותו שואלים. לפני קצר יותר משנה, חשפנו ב"תכנית חיסכון" את הצהרת ההון של מנהיג ש"ס. לפי ההצהרה ההיא, הונו של דרעי מוערך ב-4 מיליון ו-800 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אז הצהיר דרעי כי בבעלותו רק דירה אחת בשכונת הר נוף בירושלים שנרכשה בשנות ה-90' ב-200 אלף דולרים. שוויה היום מוערך ב-4 מיליון ו-700 אלף שקלים. לדרעי פנסיה תקציבית מהכנסת ותיק מניות בסך כולל של 300 אלף דולר, ומנגד הצהיר דרעי על חוב של 1,100,000 שקלים.

"הוא אדם אמיד היום", מספר העיתונאי ישראל כהן. "הוא היה שנים רבות מחוץ לפוליטיקה ומחוץ לעשייה הציבורית, ובזמן הזה אני בטוח שהוא ניצל את הכישרונות שלו, כמו גם את הכישוירם והקשרים לצבור הון".

"גילינו שיש לו נכסים בכל רחבי הארץ, שקנה לילדים שלו כמה וכמה דירות", אומר תומר אביטל מארגון "מאה ימים של שקיפות". לדבריו, "יש לו עוד בית נופש בצפון והוא עצמו היה מעורב במשא ומתן עם דיירים בירושלים לפני הבחירות. הוא תמיד הסתיר את זה דרך אחיו, דרך חברות".

בית הנופש המפואר בצפון - והריאיון שהרגיז את דרעי

אחד הבתים עליהם דרעי לא דיווח בהצהרת ההון שלו, הוא בית נופש מפואר במושב ספסופה. בריאיון לעיתון "הארץ" בשנה שעברה הוא נשאל על כך - וכמעט פוצץ את הריאיון: "כל רכושי שקוף וגלוי, אני לא מתכוון לעמוד כאן בחקירה של יאח"ה".

בית הנופש המפואר בספסופה (חדשות 2)


דרעי טען אחר כך שהבית נמצא בבעלות משותפת יחד עם בני משפחה. אחרי שהשתחרר מהכלא ולפני שחזר לפוליטיקה, לא הסתיר דרעי כי הועסק אצל מספר טייקונים תמורת שכר נדיב. "הייתי יועץ, בשכר לא גבוה. שאתה לוקח 3-4 שנים ויוצא לך 100 אלף דולר, זה נראה הרבה", אמר בריאיון לתכנית "אנשים".