שכר הבכירים יוגבל? "ימצאו דרך לצ'פר את המנכ"לים"

ימים ספורים לאחר אישור חוק הגבלת שכר הבכירים בחברות הפיננסיות, הגיעה המצלמה הנסתרת של חדשות 2 Online לבנקים הגדולים בישראל, במטרה לשמוע מה חושבים העובדים הזוטרים על החידוש. איפה לא מאמינים שהשכר באמת יוגבל? ומי היה עד למאבקים נגד החוק? צפו בתיעוד

מה באמת חושבים הבנקאים על הגבלת שכר הבכירים בחברות הפיננסיות? המצלמה הנסתרת של חדשות 2 Online הגיעה לסניפים של ארבעת הבנקים הגדולים בישראל ותיעדה מבפנים מה חושבים האנשים שעובדים תחת אותם בכירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושבת שיש אמת בכל צד", אמרה בנקאית בנק הפועלים. בכל אופן, היא לא מאמינה שהחוק ישפר את מעמדם של העובדים הזוטרים בבנק. "לא יגדילו את המשכורות של הפקידים, יקטינו את המשכורות של המנכ"לים. וימצאו דרכים אחרות לצ'פר אותם. תמיד מוצאים".

"זה לא משנה לי אם היא מרוויחה 200 אלף שקל או 800 אלף שקל, בכל מקרה זה עצוב", אמר בנקאי מבנק לאומי. "אני לא חושב שמגיע לאף אחד סכום כזה. בסכומים כאלו בחודש, אני חושב שבן אדם צריך לתת את הכסף שלו לאנשים אחרים".

"לא יגדילו משכורות לפקידים"

"כולם ממש על זה, זאת באמת מלחמת ענקים"

בבנק דיסקונט נתקלנו בבנקאי שדווקא הביע תמיכה במנהלי הבנקים. "זה יבריח את האנשים הטובים שעושים הרבה כסף לחברות הפרטיות שלא מוגבלות", הוא אמר ואף הבהיר כי החוק החדש לא באמת יגביל את שכר הבכירים בבנקים. "זה לא שאסור להם לקבל יותר. אם הם יקבלו יותר, אז הבנק ישלם עוד קצת כסף מס. מה עשו בזה?".

גם במזרחי טפחות אפשר לשמוע פסימיות בנוגע לשינוי שיצליח להביא החוק החדש. "אני בספק שזה יקרה", אמר אחד הבנקאים שם. "אני שומע שכולם ממש על זה, אבל מדובר באנשים די חזקים במשק. קשה לי להאמין שזה יקרה. זאת באמת מלחמת ענקים".

על פי החוק החדש, בעלי השכר הגבוה ביותר בחברות הפיננסיות ישתכרו עד פי 44 מבעלי השכר הנמוך ביותר מבין עובדי החברה. בנוסף, החברה תשלם מס מוגדל כבר מהשקל הראשון המשולם לאותו עובד בכיר.

אם בעלי השכר הנמוך ביותר בחברה מרוויחים שכר מינימום, אזי המשכורת השנתית המקסימלית בחברה תהיה 2.5 מיליון שקלים. בכירי החברות הפיננסיות יוכלו להרוויח יותר גם לאחר אישור החוק, אם השכר הנמוך ביותר בחברה יהיה גבוה משכר המינימום כיום - 4,500 שקלים בחודש.

לפניות לכתבת: ch2news.avivitm@gmail.com