השופט לענבל אור: "הסכימי להקפאת הליכים זמנית"

בית המשפט דן הבוקר בבקשות הפירוק לחברת "אור סיטי נדל"ן", בו הציגה היזמת החשודה בהעלמת מס מכתב כוונות של חברה בשם "איתי נדל"ן", שמציעה להפקיד 120 מיליון שקלים כדי להיכנס בשותפות ברוב הפרויקטים שלה. "פעולות החברה מצביעות על יותר מדי תמרורי אזהרה ", טען השופט והמליץ לאור להסכים להקפאת הליכים בחברה

(יונתו סינדל / פלאש 90)

בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב הסכימה היום (רביעי) יזמית הנדל"ן החשודה בהעלמת מס ענבל אור להקפאת הליכים זמנית של 30 ימים בחברת "אור סיטי נדל"ן" שבבעלותה. בנק מזרחי יעמיד 250 אלף שקלים לצורך הפעלת החברה בזמן זה.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אור הציגה הבוקר בדיון אלטרנטיבות בדמות חברות גדולות במשק שמבקשות להיכנס כשותפות בפרויקטים שלה, לטענתה. "אני מוטרד", אמר השופט איתן אורנשטיין במהלך הדיון. "המערבולת מסוכנת ואת כדור השלג אי אפשר לעצור".

בין היתר, הציגה יזמת הנדל"ן החשודה בהעלמת מס מכתב כוונות של חברה בשם "איתי נדל"ן" - שמציעה להפקיד 120 מיליון שקלים כדי להיכנס בשותפות ברוב הפרויקטים שלה. הכוונה של אור בכך היא למנוע את פירוק חברת "אור סיטי נדל"ן" על ידי כך שהיא מראה שיש מי שמוכן להשקיע בה כספים.

למרות טענותיה של אור, במהלך הדיון העלה השופט מספר חששות העולים מהמסמכים. "החברה הציגה כאילו יש רווח אבל זה רווח על הנייר", אמר אורנשטיין. "יש חוב של בעלת השליטה ענבל אור במיליוני שקלים לחברה, והיא נזקקת להלוואות חוץ בנקאיות כדי לשלם את חובות".

עוד ציין השופט כי על פי המסמכים שהוצגו לו, חברת "אור סיטי נדל"ן" עשתה שערוכים של נכסים, למרות שלא הושלמו. "החברה לקחה כסף מאנשים ולא שילמה את התמורה לבעלי הקרקע, ויש סכנה מאד גדולה שבעלי הקרקע ירצו את הכסף. כל הפעולות האלה מצביעות על יותר מדי תמרורי אזהרה ויש קושי כרגע למנות נאמן להקפאת הליכים, אני לא רואה מי ישלם את ההוצאות", הוסיף.

"לשמור על זהירות מירבית"

ביום ראשון הודיעה אור על מינוי צוות מנהל "שיעזור לי לנהל את החברה". במכתב לעובדים ציינה: "אני אוהבת את כולכם ומאמינה שיחד ננצח". במכתב כינתה אור את העובדים "משפחה", וציינה כי ההחלטה התקבלה "לאור האירועים שפוקדים את החברה בחודש האחרון ולאחר מחשבה מעמיקה". לדבריה, הצוות שמינתה אמור לסייע להתמודד עם הפרשות האחרונות "ולעמוד באתגר המורכב שעמו אני מתמודדת באחריות ובמקצועיות, תוך ניהול של קבלת החלטות נכונות ושקולות".

שלושה ימים בלבד לאחר ההודעה כבר הודיע המנהל הראשי שמינתה דורון אלחנני, מתמחה בהבראת חברות, על פרישתו. "שמחתי להירתם לצוות המקצועי יוצא הדופן על מנת להשיג את התוצאה המיטבית האפשרית, שתייצר סיכוי שתמשיכי את מפעל חייך", כתב אלחנני במכתב ההתפטרות שנשלח לענבר אור. "המסקנה החד משמעית, הינו מהלך אחר מזה שאת מתכוונת לנקוט".

"מאז הסכמת לכך, עמלו כולם להכין בקשה ותכנית הבראה ראשונית על מנת להצליח בבקשה. לדאבוני, כוונתך שלא לקיים את הסיכומים, שנודעה לנו אתמול בערב המאוחר, 15 שעות לפני הדיון בביהמ״ש, הנה הרת אסון בעבור החברה ובעבורך ואיני יכול לגבות אותה. לפיכך, אם לא תימלכי בדעתך אמנע לאלתר מלספק את שירותיי", הסביר במכתב.

מלבד אלחנני מונו גם רו"ח יזהר קנה, עו"ד בועז וילנסקי, עו"ד דן נובהרי ויועץ התקשורת רונן צור להיות חלק מצוות ההנהלה החדש. "יש לשים לב לעובדה שמדובר במספר מהלכים שצריכים להתבצע בו זמנית ועל כן יש לשתף עימם פעולה. אני דורשת מכולם לנהוג בזהירות מרבית ולדווח על כל אירוע חריג ולא לבצע שום פעולה ללא אישור. יש לנו אחריות כבדה ללקוחותינו ולחברה ולכן אני מבקשת ממכם לשמור על זהירות מרבית", הוסיפה אור בפנייה לעובדים.