נשיאת העליון ביקשה רכב זול יותר

מרים נאור, נשיאת בית המשפט העליון , הגישה בקשה לרכב שרד זול יותר. הסיבה? הנשיאה, הנחשבת לאחד משבעת סמלי השלטון, מקבלת אבטחה כבדה וצמודה - דבר המייקר מאוד את עלויות הרכב, הבאות לידי ביטוי במשכורתה החודשית. הנהלת בתי המשפט: "לא מתייחסים לסידורי האבטחה"

מרים נאור. מנסה לחסוך בעלויות (פלאש 90)

נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, ביקשה לקבל רכב שרד פשוט וזול יותר. הסיבה? הנשיאה, אחת משבעת סמלי השלטון המאובטחים ביותר, מעוניינת לצמצם את עלויות אחזקת הרכב הבאות לידי ביטוי במשכורתה. מהנהלת בתי המשפט נמסר כי "הנשיאה לא מתייחסת לסידורי אבטחתה", אך הבקשה נדונה אצל הגורמים הרלוונטיים.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מוקדם יותר היום נחשף עד כמה אחזקת רכב מאובטח יכולה להיות יקרה: ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף את תלוש משכורתו, והתגלה כי קיים פער עצום בין משכורת הברוטו לנטו שלו. הסיבה המרכזת - עלויות הרכב, המסתכמות ביותר מ-12 אלף שקלים בחודש, בשל דרישות האבטחה הנוקשות.

עלויות הרכב יוצאות כולן מכיסו הפרטי של נתניהו. עם זאת, ראוי לציין כי המדינה מממנת את מעון ראש הממשלה כמו גם חלק מעלויות מעונו הפרטי, וכן מספקת לראש הממשלה ומשפחתו את כל עלויות המזון והצרכים השוטפים, כך שעל אף המשכורת המצומקת, לכאורה, הוא אינו נושא בעלויות רבות הנופלות על המשפחה הישראלית הממוצעת.

תלוש השכר של רה"מ

גם יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג חשף את תלוש המשכורת שלו, ממנו עלה כי על אף שמשכורת הברוטו שלו נמוכה מזו של ראש הממשלה, בפועל נכנס מדי חודש לחשבון הבנק שלו סכום גבוה באלפי שקלים מזה של נתניהו - וזאת בשל חישוב שונה של עלויות אחזקת הרכב.