ההוזלה בתח"צ פגעה בעובדי מדינה

הרפורמה בתחבורה הציבורית הפחיתה בעשרות אחוזים את מחיר הנסיעה באוטובוס או ברכבת, אבל כדאי לעובדי המדינה לבדוק את תלוש השכר האחרון שלהם. מאות אלפים מהם גילו שהורידו להם מאות שקלים מסעיף דמי הנסיעה בעקבות הרפורמה. ההסתדרות לאוצר: יש למצוא פתרונות

ארכיון (חדשות 2)

מאות אלפי עובדי מדינה גילו בתלוש השכר האחרון שלהם שהורידו להם מאות שקלים מסעיף דמי הנסיעה. מדובר בתוצאה של הרפורמה בתחבורה הציבורית - בשורה צרכנית משמעותית שהוזילה באחרונה את מחירי הנסיעה באוטובוסים בעשרות אחוזים.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

על סמך ההוזלה הזו קוצצה קצובת הנסיעה של כל העובדים לפי עלות כרטיס חופשי חודשי. לדוגמה, עובד שקיבל החזר חודשי של כ-600 שקלים, עלות נסיעה בשני קווים, מקבל מעתה 149 שקלים בלבד.

מובן שזה יכול לעודד את מי שגר בערים הגדולות לנסוע באוטובוסים, אבל מצד אחר הנפגעים העיקריים הם אותם עובדי מדינה שלא גרים בערים ומראש נסמכים על הרכב הפרטי.

למרות העובדה שמחירי התחבורה הציבורית הוזלו, לא נוספו קווי נסיעה חדשים, הנסיעה לא הפכה להיות נוחה ויעילה יותר והעובדים יצטרכו להשלים מכיסם עוד כמה מאות שקלים בחודש על מנת לממן את נסיעותיהם לעבודה.

בעקבות פניית חדשות 2, פנה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לאנשי האוצר ואמר כי מדובר בפגיעה בעובדים וכי יש למצוא פתרונות למי שבאזורו התחבורה הציבורית אינה יעילה. לדבריו, באוצר הביעו הסכמה למצוא פשרה בנושא.