המועמדים המובילים לרכישת מגה: שלום שמחון ורמי לוי

היום נסגרה הגשת הצעות במכרז לרכישת מגה. הצעתו של שמחון בסך 226 מיליון שקלים גבוהה מזו של רמי לוי, אשר לפי הערכות הציע 150 מיליון שקלים. במקביל, הוגשה לביהמ"ש בקשה לדחות את המרכז ב-45 ימים כדי לאפשר לעובדים להגיש הצעה משלהם. שמחון: "אם נאמן מגה לא ישחק משחקי כבוד, נזכה במכרז"

שמחון ולוי: מי יזכה במרכז על מגה? (חדשות 2, יח"צ, פלאש 90)

היום (שישי) נסגרה הגשת הצעות במכרז לרכישת רשת מגה והניסיון להציל אותה מקריסה. המועמדים היחידים שהגיעו לקו הסיום הם קבוצה בראשות שר התמ"ת לשעבר שלום שמחון ורמי לוי. יחד עם זאת, לבית המשפט הוגשה בקשה לדחות את המרכז ב-45 ימים כדי לאפשר לעובדים להגיש הצעה משלהם.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצתו של שמחון הציעה 226 מיליון שקלים - בתנאי ששכר הדירה בסניפים יוזל. בקבוצה מתכננים להפעיל את מגה באמצעות 13 הרשתות הקמעונאיות הקטנות שחברות בקבוצת הרכישה.
"הכדור בידי הנאמן, ואני מעריך שאם הוא לא ישחק משחקי כבוד - אנחנו נזכה במכרז", טען שמחון. "שכר הדירה של סניפי הרבוע הכחול לא יכול להישאר על כנו. ההצעה שהעמדנו היא הטובה ביותר שנמצאת על השולחן והיא היחידה שהממונה על הגבלים לא מתנגד לה".

הפגנת עובדי מגה (חדשות 2)

ההצעה השנייה שעומדת על הפרק היא זו של רמי לוי, והיא עומדת על פי הערכות על 150 מיליון שקלים. לוי מעוניין לרכוש את מגה על 127 סניפיה, בהתאם לדרישת הנאמנים. אם יזכה במכרז, הוא מתכנן להפעיל את מגה כחברה נפרדת לרשת שיווק השקמה שבבעלותו, ולקלוט את עובדי מגה כיום.

כמו כן, הוגשה לבית המשפט בקשה לדחות את המכרז ב-45 ימים, כדי לאפשר לעובדים להגיש בקשה מטעמם. ״בימים האחרונים קיבלנו פניות מעשרות מנהלי סניפים, סגניהם ומנהלי מחלקות שונים, אך בשל לוח הזמנים הצפוף לא הספקנו להגיש בקשה עד כה", מסר רו״ח נבון חונה, בשם העובדים שמעורבים במהלך. "אנו משוכנעים שההצעה הכספית תגובש במהלך התקופה הקרובה ולכן ביקשנו ארכה של 45 ימים נוספים״.