נתניהו הסכים: ההפרדה המבנית בחברת בזק תבוטל

ראש הממשלה נתן את הסכמתו לביטול ההפרדה בין בזק לבין חברות הבת שלה בהן: יס, פלאפון ובזק בינלאומי. בתמורה למהלך שיהפוך את בזק לתאגיד תקשורת חזק ביותר, התחייבה החברה להשקיע ולפתח תשתיות. למרות הסכמת ראש הממשלה, בכירים באוצר מזהירים מפני פגיעה קשה בתחרות בשוק התקשורת

ההפרדה המבנית בבזק תבוטל? (פלאש 90 - קובי גדעון)

ההפרדה המבנית בבזק תבוטל: ראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש גם כשר התקשורת מתכוון לאשר את המהלך בתמורה להבטחת חברת התקשורת להשקיע בתשתיות. המהלך יאפשר לחברה להפוך לקבוצת תקשורת חזקה מאוד, מה שמעורר התנגדויות רבות מצד משרד האוצר והמתחרות.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

קבוצת התקשורת של בזק כוללת את חברות הבת "בזק בינלאומי", "חברת הלוויין "יס" ואת חברת "פלאפון". ביטול ההחלטה להפריד בין החברות, תהפוך את בזק לקונצרן ענק שיאפשר לה שליטה בנתח משמעותי מאוד בשוק התקשורת בישראל.

לפי שעה עדיין לא ברור מתי תצא הנחייתו המסתמנת של נתניהו לפועל, אך פקידים בכירים במשרד האוצר כבר הודיעו כי הם מתנגדים נחרצות למהלך. לטענתם, ביטול ההפרדה יפגע בתחרות בשוק התקשורת, בוודאי לפני השלמת הרפורמה בטלפוניה הקווית.

נתניהו הסכים, באוצר מתנגדים

ההפרדה שחלה כיום על חברת בזק מחייבת אותה להפריד בין פעילותה כחברת תשתיות, לבין פעילות חברות הבת שלה בתחומים שונים בהם: שיחות בינלאומיות, סלולר, טלוויזיה וקישוריות לאינטרנט. ההפרדה נועדה על מנת לייצר תחרות בשוק ולנתק את המונופול בזק מחברות הבת שלו.

במשרד האוצר מסרו כי "המשרד מתנגד לביטול ההפרדה באופן לא מבוקר, טרם השלמת הרפורמה בשוק הסיטונאי. במקרה של ביטול ההפרדה התחרות עשויה להיפגע כמו גם ציבור הצרכנים".