תם עידן: ניר גלעד פורש מתפקידו

אחרי כ-8 שנים צפוי יו"ר כיל להיפרד מהחברה לישראל של משפחת עופר, שעד לפני כשנה שימש גם כמנכ"ל החברה. עלות שכרו במהלך כהונתו הסתכמה ב-143 מיליון שקלים. העברת התפקיד תסתיים עד לסוף השנה

אחרי 8 שנים: גלעד יסיים את תפקידו בכיל (פלאש 90, משה שי)

ניר גלעד, שעמד בשמונה השנים האחרונות בראש כיל, צפוי לפרוש מתפקידו. גלעד, ששימש עד לשנה שעברה גם כמנכ"ל החברה לישראל של משפחת עופר, צפוי לעזוב את תפקידו לאחר שהתקיימו עמו שורה של שיחות בנוגע להעברת תפקיד מסודרת עד לסוף השנה, כך טענו גורמים המקורבים לחברה.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גלעד, שהיה בעברו החשב הכלכלי במשרד האוצר, הפך מוכר בשנים האחרונות בציבור הישראלי גם בשל סכומי העתק שזכה בהם במסגרת העסקתו במגזר העסקי. עלות שכרו בשבע שנות כהונתו כמנכ"ל הסתכמה בסכום אדיר של 143 מיליון שקלים, מה שעורר סערה ציבורית.

ב-2014 זכה גלעד לתגמול בעלות של יותר מ-43 מיליון שקל, שכלל מענק של 31 מיליון שקל שקיבל מכיסו של בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, על חלקו בפיצול החזקותיה לשניים.

במהלך כהונתו, זכורה בין היתר פרשת "מחטף השכר" שביצעה החברה לישראל בסוף 2012. במסגרת האירועים, אישרה החברה כשיממה לפני כניסתו לתוקף של חוק שכר הבכירים, תכנית אופציות בשווי של 240 מיליון שקל לבכיריה, מתוכם 25 מיליון שקל לגלעד.