המדינה ויתרה ליורשיו של סמי עופר על כמיליארד שקלים

יורשיו של המיליארדר המנוח התבקשו לשלם למדינה סכום של כמיליארד שקלים על מנת להעביר את הכסף שצבר אליהם. לאחר ויכוחים ודיונים רבים הגיעו מנהלי עזבונו של עופר ואנשי רשויות המס לפשרה לפיה המדינה תקבל רק כמאה אלף שקלים

המדינה ויתרה ליורשיו של עופר (משה שי, פלאש 90)

הסדר הירושה שנחתם בין יורשיו של סמי עופר לבין רשות המיסים חושף כי המדינה ויתרה ליורשיו של איש העסקים המנוח על תשלום מס בגובה של כמעט מיליארד שקלים. הסדר התשלומים המקל הושג בפשרה בין מנהלי עזבונו לבין אנשי רשויות המס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשות המיסים דרשה מיורשיו של עופר תשלום מס של כ-940 מיליון שקלים בתמורה לסכום הכסף שהותיר להם המיליארדר שהונו הוערך במעל לעשרה מיליארד דולר. אך במקום זאת ישלמו היורשים סכום זניח של 107 אלף שקלים.

הליך הפשרה החל לאחר שבשנת 2013 דרשה המדינה ממנהלי עזבונו של המיליארדר את סכום הכסף המלא. בתגובה הגישו מנהלי העיזבון ערר לבית המשפט בטענה כי עופר לא היה תושב ישראל, אלא תושב חוץ.

ההפסד למדינה: כמיליארד שקלים

קביעת בית המשפט לגבי תושבותו של עופר היא מכרעת בתיק העיזבון. פקידי השומה בחיפה טוענים כי עופר היה תושב ישראל ולכן יש על יורשיו לשלם את מלוא הסכום. מנהלי העיזבון טוענים כי איש העסקים אינו תושב ישראל ולכן על המדינה להסתפק בהסדר המקל.

הליך הטיפול בעיזבון סמי עופר, שטרם מותו ביוני 2011, נחשב לאחד מהיהודים העשירים בעולם, התנהל בבית המשפט לענייני משפחה, ולכן פרטיו חסויים. לאחר פטירתו של עופר, מינה ביהמ"ש למשפחה את מנהלי עיזבונו הזמניים על סמך בקשתו המפורשת של סמי עופר, אותה כתב בצוואתו.