הפנסיה בישראל תעלה ל-18.5% מהשכר

ההסתדרות והארגונים העסקיים הסכימו על העלאת ההפרשה לפנסיה: על פי ההסכם, הפנסיה תעמוד על 18.5% משכרו של העובד - עלייה של אחוז. המעסיקים יממנו חצי אחוז והעובדים חצי אחוז. בהסתדרות בירכו: "צעד חשוב להבטחת קיום בכבוד לכל אזרחי ישראל"

אילוסטרציה (חדשות 2)

עד אלפי שקלים נוספים לפנסיה של העובדים: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש הודיעו היום (שלישי) בוועדת הכספים של הכנסת על מהלך שיעלה את שיעור ההפרשות לפנסיה באחוז. על פי ההסכם בין השניים, חצי אחוז מההעלאה יהיה על חשבון המעסיק וחצי על חשבון העובד. המהלך צפוי להגדיל באופן משמעותי את החסכון שנצבר לעובדים לעת הפרישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסיכום, פנסיית החובה בישראל תעמוד כעת על 18.5% משכרו של העובד. במהלך הדיון בוועדת הכספים הצדדים חתמו על הסכם קיבוצי שיגדיל את ההפרשות לביטוח הפנסיוני במשק כבר בשנה הקרובה, ויוביל להגדלת הסכום שנצבר לעובדים עד הפרישה באלפי שקלים.

בהתאם להבנות החדשות, תשלומי המעסיק לקרן הפנסיה יוגדלו מ-6% ל-6.5% מהכנסתו הקובעת של העובד. שיעור הפרשות העובד לפנסיה יעלה גם כן בחצי אחוז מ-5.5% ל-6%. בסך הכול שיעור ההפרשות לרכיב התגמולים יגדל באחוז שלם, ושיעור ההפרשות הכולל עם רכיב הפיצויים יעלה מ-17.5% ל-18.5%.

הסכום הנצבר לטובתו של העובד בגיל פרישה יצמח בעקבות ההסכם בלמעלה מ-5%. המהלך יושלם תוך פחות משנה בשתי פעימות: בחודש יולי הקרוב שיעור ההפרשות יועלה בחצי אחוז וב-1.1.2017 יועלה בחצי אחוז נוסף.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "היום עשינו צעד חשוב כדי לשפר את הביטחון הכלכלי ולהבטיח קיום בכבוד לכל אזרחי ישראל, גם לאחר גיל הפרישה. המהלך הוא למעשה תיקון היסטורי להסכם פנסיית החובה והוא יסייע להגדיל את החסכון בקרנות הפנסיה באלפי שקלים לכל עובד. אני מודה לשרגא ברוש על שיתוף הפעולה בגיבוש ההסכם, ותודה גם ליו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ולח"כ מיקי זוהר על תרומתם למהלך".

יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, הוסיף: "אני שמח שהגדלנו את החסכון הפנסיוני של העובדים בישראל ובכך גם מנענו תוספת עלויות כבדה כתוצאה מחקיקה בלתי אחראית של הממשלה. יש גבול ליכולת המגזר העסקי להכיל התייקרויות בעלות ההעסקה והגענו לגבול הזה. המשך המגמה המסוכנת של מתן הטבות לא אחראית בחקיקה יביא לירידה ביכולת המגזר העסקי לייצר מקומות תעסוקה חדשים, לפגיעה בצמיחה ולגידול חד באבטלה בשנים הקרובות".