מחר: שביתה ברבע מסניפי בנק דיסקונט

ועד העובדים של בנק דיסקונט יוצא למלחמה מול הנהלת הבנק ומכריז על שביתה ב- 26 סניפים של הבנק באזור השפלה. הסיבה לשביתה: סכסוך עבודה שנמשך מספר חודשים. ההנהלה בתגובה: "ועד העובדים מנסה לגרור את הבנק לימים עברו שמוטב היה שישכחו במיוחד בימים אלו"

לאן יפנו לקוחות הבנק בשפלה? (חדשות 2)

מחאת ועד העובדים בבנק דיסקונט עולה שלב: מחר (רביעי) ישבית ועד העובדים של בנק דיסקונט את פעילותו ב-26 סניפים במרחב השפלה - כרבע מסניפי הבנק, במחאה על ניסיון לפגיעה במעמד הוועד לטענתו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר הוועד מני גרינשטיין הכריז על סכסוך עבודה בחודש אפריל והוא נכנס לתוקף ביולי. עד כה הסתפק הוועד בעיצומים "שקטים" באגף נכסים ומשאבי אנוש, אלא שלטענת הוועד ההנהלה ניסתה לפגוע במעמדו ולפיכך הוחלט על החרפת הצעדים.

הנהלת דיסקונט החליטה לאחרונה על מהלך ניוד עובדים בתוך הבנק, ללא פיטורים, אלא שבוועד עצרו את המהלך. גרינשטיין טען: "הם מנסים לפגוע במעמד הוועד בקרב העובדים ולעקוף הוראות של הוועד. זה מאוד מרכזי מבחינתנו".

"זו יריית הפתיחה"

לטענת גרינשטיין, ההנהלה מנסה לכופף את הוועד לקראת תחילת המו"מ על הסכם קיבוצי חדש: "בסוף השנה יסתיים ההסכם הקיבוצי והם יודעים שצריך להיכנס לדיונים. הם רוצים להיכנס בעמדת פתיחה טובה מבחינתם ולהחליש את מעמד נציגות העובדים".

מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר-טופילסקי (רון קדמי)
"בכל יום נודיע על עיצומים נוספים. לא רצינו להגיע לזה אבל הם לא מבינים שום דבר", אמר גרינשטיין שלדבריו השביתה מחר היא רק "יריית הפתיחה" במאבק מול ההנהלה. "המנכ"לית שלנו תקבל מאתנו קנס, שיתחילו להתנהג לעובדים כמו אל בני אדם".

מהנהלת דיסקונט נמסר בתגובה: "הנהלת הבנק פועלת על מנת למזער את הפגיעה האפשרית בלקוחותינו על רקע הצעדים הארגוניים חסרי האחריות שנוקט ועד העובדים. למרבה הצער, ועד העובדים מנסה לגרור את הבנק לימים עברו שמוטב היה שישכחו במיוחד בימים אלו, נוכח האתגרים שניצבים בפני הבנק והמערכת הבנקאית".