לאחר הדיון בבג"ץ: מניות הגז מזנקות

תגובה חיובית בשוק האנרגיה להופעתו של ראש הממשלה בבית המשפט העליון, במהלכה הגן על החלטתו להפעיל את סעיף 52 לחוק הממונה על ההגבלים העסקיים כדי לאשר את מתווה הגז. חברת "אבנר" עלתה ב-1.06% ומניית דלק קידוחים התחזקה ב-1.3%

זינוק במניות חברות הגז (פלאש 90)

זינוק בערכן של מניות חברות האנרגיה בבורסה בעקבות הופעת ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית המשפט העליון: נתניהו נימק היום (ראשון) בדיון מיוחד בבג"ץ את הנסיבות בגינן חתם על סעיף 52 בחוק ההגבלים העסקיים, שעקף את סמכויות הממונה במטרה לאשר את מתווה הגז. בתגובה, רשמו מניותיהן של כמה מחברות האנרגיה עליות חדות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת "אבנר" הוסיפה לשוויה 1.06% ודלק קידוחים בשליטת יצחק תשובה עלתה בשיעור של 1.3%. התחזקות מניותיהן של חברות הגז באה לאחר תקופה של ירידות בשוק האנרגיה.

בדיון עצמו בבית המשפט העליון, הגן נתניהו על החלטתו. "אנחנו נמצאים בדקה ה-90 מבחינת היכולת שלנו לממש את פוטנציאל הגז של מדינת ישראל", הדגיש את הדחיפות לאשר את המתווה הקיים. "למתווה אין חלופה ריאלית וכל עיכוב נוסף יכול להוביל לתוצאות חמורות שספק אם יהיה ניתן לגבור עליהן. האסדה היחידה עליה ישראל מסתמכת כעת, מאגר תמר, נמצאת בסכנה - אויבנו רוצים לפגוע בתשתית הזו".

נתניהו, היום בבג"ץ (חדשות 2)

מול נתניהו התייצבו בדיון שורת עותרים, בהם התנועה לאיכות השלטון, המחנה הציוני ומרצ. העותרים טענו כי מחיר הגז כפי שנקבע במתווה גבוה מדי, בשעה שמחירי הנפט בעולם צונחים. טענה נוספת שהמתנגדים הציגו בעבר היא שלאור גילוי הגז במצרים וסירובה של טורקיה לקנות גז מישראל כעת, חלק ניכר מההצדקה המדינית להפעלת סעיף 52 ירד מהפרק.