פורסמה רשימת ניגוד העניינים של הממונה על ההגבלים העסקיים

מינויה של מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים אושר על ידי הממשלה לפני כשבוע, אך כבר עולים ממנו קשיים. מרשימת ניגודי העניינים של הלפרין עולה כי היא מנועה מלעסוק בחלק מהגופים החזקים ביותר בישראל ובהם: תנובה, בנק לאומי, אל-על ובנק איגוד

הממונה לא תעסוק בתנובה ובנק לאומי

הרשות להגבלים העסקיים חשפה היום (ראשון) את רשימת החברות בהן לא תוכל לעסוק הממונה החדשה, מיכל הלפרין, וזאת בשל ניגוד ענייינים בו היא מצויה. בין החברות גם ענקיות המשק בהן: תנובה, בנק לאומי ואל-על.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מיכל הלפרין מביאה איתה ניסיון עשיר בתחום ההגבלים העסקיים הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה בעת ההכרזה על המינוי. "יש לה ניסיון משולב הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים העסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון לטובת המשך פיתוח כלכלת ישראל".

תנובה (אתר תנובה)

רשימת ניגודי העניינים של הממונה החדשה עולה מההסכם שנחתם איתה כשמינויה אושר על ידי הממשלה לפני שבוע. הלפרין צפויה להיכנס לתפקיד בתחילת החודש הבא, אך כבר עם פרסום הרשימה מתתגלים מספר קשיים.

רשימת החברות בהן לא תעסוק הלפרין כוללת את מדנס סוכנות לביטוח, אדמה (לשעבר מכתשים אגן), סימנס גרמניה, אל על, גלקסו-סמית'-קליין, ג'י פור אס פתרונות אבטחה, טמבור, סיסקו, יינות ביתן, ליימן שליסל, סטורנקסט, מוצרי שלם אריזות, פי גלילות מסופים וצינורות נפט, מרכז סליקה בנקאי, בנק איגוד, בנק לאומי, Stratasys, פוקס, תנובה, שב"א שירותי בנק אוטומטיים ונטו אחזקות.