ברגע האחרון: נמנעה השביתה ברשויות המקומיות

נציגי משרד האוצר הסכימו כי מרכז השלטון המקומי יצטרף להסכמי השכר החדשים, ובך תימנע השביתה שהייתה אמורה להתקיים מחר ב-250 ערים ומועצות מקומיות. לפי ההסכם, המענק החד פעמי לשנת 2016 יינתן על ידי משרדי הממשלה

ארכיון (גיא צברי)

השביתה בוטלה: נציגי משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי ביטלו את השביתה ברשויות המקומיות שהייתה אמורה להיכנס לתוקפה מחר (רביעי) בחצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת ההבנות עם האוצר, מרכז השלטון המקומי יצטרף להסכמי השכר החדשים. לפי ההסכם, המענק החד פעמי לשנת 2016 לכמאה אלף עובדים ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות יינתן על ידי משרדי הממשלה.

ההסכם עם מרכז השלטון המקומי כולל העלאת שכר של 7.5% לעובדי הרשויות, ומענק חד פעמי בגובה של 2000 שקלים שישולם ב- 2 פעימות. כמו כן, סוכם כי תינתן תוספת שכר בגובה 2% לעובדי בעלי שכר נמוך בשלטון המקומי. 

"אנחנו מברכים על מניעת השביתה ועל הסדרת הפיצוי התקציבי לרשויות בגין ההסכמים החדשים, והקטנת הקיצוץ במערכת החינוך במדינת ישראל", אמר הבוקר חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוסיף: "אני מברך על ההבנות אליהן הגיעו האוצר והשלטון המקומי. ההסתדרות שוב הוכיחה כי ניתן להגיע להסכמות גם ללא פתיחה בשביתה, והיא תמשיך לנהוג באחריות תוך דאגה לזכויות כל העובדים בארץ. אני מברך את שר האוצר משה כחלון ואת יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס על המאמץ למציאת פתרון למחלוקות".

לדבריהם הצטרף יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "אני שמח שהצדדים התעשתו והגיעו להבנות. הצלחנו להימנע משביתה והבאנו לכך שמאה אלף עובדים יקבלו את המענק שהובטח להם. נמשיך להיות כחומה בצורה למען כל עובדי השלטון המקומי".

המאמצים לעצור את השביתה כללו מו"מ אינטנסיבי בארבע עיניים בין שר האוצר משה כחלון וביבס. אם השביתה הייתה יוצאת מחר לפועל, היא הייתה כוללת 250 עיריות ומועצות מקומיות. איום השביתה סבב סביב חוסר הרצון של הרשויות המקומיות לשלם לעובדים את המענק שמגיע להם במסגרת הסכם השכר במשק.