יומן הפגישות של שר האוצר כחלון נחשף

ערך מוסף: שר האוצר משה כחלון חושף את היומן - עם מי נפגש ועם מי לא? בראש הרשימה אמנם מככבת קרנית פלוג, אך גם מספר שמות מפתיעים - בהם יוסי גיספן ודוד ד'אור - מופיעים. ואיזה מנהל בנק לא הוזמן? ומיהו "מייקל בוקובזה" האלמוני?

יוצא מהמשרד ב-19:30. כחלון (יונתן סינדל, פלאש 90)

כפי שהבטיח במהלך הבחירות, שר האוצר משה כחלון מציג את לוח הזמנים המלא שלו לחודשים מאי-דצמבר - יומן הפגישות שלו מאז כניסתו לתפקיד. הערב (רביעי) נחשפו לראשונה נתונים מהיומן, שמעיד למעשה על הנושאים - והאנשים - שמעסיקים את שר האוצר, וגם כיצד נראה יום עבודה שלו במשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום ממוצע כחלון מתייצב במשרד בשעה 09:00, ועוזב בסביבות 19:30 - והלו"ז שלו כולל הפסקת צהריים של בין חצי שעה לשעה. בחצי השנה הראשונה שלו בתפקיד הוא לקח ארבעה ימי חופש, אחד מהם ביום ההולדת שלו. אך למי הוא הקדיש הכי הרבה זמן?

במקום הראשון נמצאת, כצפוי, קרנית פלוג שנפגשה עם כחלון 14 פעמים. ראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא במקום השני עם 11 פגישות, כמו גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. עם שר הביטחון יעלון היו לו שבע פגישות בארבע עיניים, ככל הנראה סביב תקציב הביטחון.

ביומן מופיעות גם פגישות עם אנשי עסקים ומנהלי בנקים שמושפעים מהחלטותיו היומיומיות: רקפת רוסק עמינח מבנק לאומי, לילך אשר טופילסקי מבנק דיסקונט, אלדד פרשר מבנק מזרחי-טפחות, ומהבנק הבינלאומי - המנכ"לית סמדר ברבר צדיק והיו"ר רוני חזקיהו. מי לא ברשימה? ציון קינן ויאיר סרוסי – ראשי בנק הפועלים, הבנק הגדול ביותר.

כבוד השר, דקה מזמנך. גיספן (חדשות 2)

עוד נכנס ללו"ז מנכ"ל בזק בינלאומי הפועל מטעם הטייקון שאול אלוביץ'. ביומן מופיע גם "מייקל בוקובזה", שמוכר לכולנו בשם מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום. מדוע הוא מופיע ביומן כבוקובזה? אין לדעת.

כמו כן נפגש כחלון עם שמות מפתיעים כגון הפזמונאי יוסי גיספן, הזמר דוד ד'אור, השחקן ארנון צדוק - וגם ח"כ לשעבר יחיאל חזן, אביו של ח"כ אורן. בחצי השנה האחרונה כחלון גם נכח ב-18 חתונות, ארבע בר מצוות, ושתי הדלקות נר חגיגיות. 25 בני אדם קצת פחות ברי מזל הסתפקו במברק משר האוצר. אנו מקווים שמגמת השקיפות הזו תימשך, ואולי תחלחל גם לשרים אחרים.