רשות ההגבלים נגד עסקת לוי-מגה‎

רשות ההגבלים העסקיים הבהירה פעם נוספת לנאמני מגה כי היא מתנגדת למכירת הרשת הקורסת לרשת רמי לוי שיווק השקמה. "אחרי עסקה כזאת זה יהיה כמו פועלים ולאומי בשוק הקמעונאות", הסביר בכיר ברשות, "זו תהיה בכייה לדורות"

מגה, ארכיון (חדשות 2)

רשות ההגבלים העסקיים מתנגדת למכירת רשת מגה לרשת רמי לוי שיווק השקמה - כך נמסר מספר פעמים בעבר מהרשות לנאמני מגה. אתמול (ראשון) שבה הרשות והבהירה זאת לנאמני הרשת בשיחה נוספת שקיימה עמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשות ההגבלים העסקיים מתנגדת גם למכירת רשת מגה לרשת שופרסל, אם כי במקרה זה היה ברור מלכתחילה שתרחיש כזה לא יקרה בפועל. בכירים ברשות אמרו ל"גלובס" כי הם מצאו לנכון להבהיר מבעוד מועד לנאמנים כי הסיכוי לעסקה כזאת הוא יותר מקלוש, על מנת להימנע ממצב שבו הנאמנים יקדמו את מכירת מגה לרשת רמי לוי ולאחר מכן יפנו לרשות ההגבלים ויציגו זאת כאילו אין ברירה אחרת.

"בכייה לדורות". רמי לוי, ארכיון (פלאש 90)

"אמרנו לנאמנים שהרשות מסויגת מאוד מהעסקה", אמר בכיר ברשות ההגבלים. "אנחנו סבורים כי ההסתייגות שלנו צריכה להתפרסם. רמי לוי הוא ענק. הוא הגדול מבחינת מחזור המכירות שלו, ולכן מספר הסניפים שלו הוא לא הגורם המהותי כאן אלא מחזור המכירות, ובו הוא רחוק מאוד מהרשת אחריו, יינות ביתן. אחרי עסקה כזאת זה יהיה כמו פועלים ולאומי בשוק הקמעונאות. זו תהיה בכייה לדורות".

"רמי לוי פנה בשקט לרשות, עוד לפני הקפאת ההליכים למגה, וניסה לבדוק אפשרות כזו", הוסיף הגורם הבכיר ברשות. "נאמר לו שאין מצב. אנחנו יודעים שהוא הולך להציע הצעה, ואנחנו לא יודעים בוודאות שהנאמנים לא יקבלו את ההצעה. רצינו להסדיר זאת לפני שדברים נסגרים ולפני שפונים לרשות ואומרים 'או רמי לוי או כלום'".