ההסתדרות: שביתה כללית ברשויות המקומיות מיום שלישי הבא בחצות

לאחר שהמאבק על תשלום המענק לעובדי הרשויות המקומיות טרם יושב, בהסתדרות מאיימים בשביתה כללית. "מרכז השלטון המקומי לא יכול להמשיך להחזיק בעובדים כבני ערובה", אמרו

ההסתדרות: שביתה כללית בשבוע הבא (נתי שוחט, פלאש 90)

ההסתדרות מאיימת בשביתה כללית ברשויות המקומיות החל מיום ג' הבא בחצות. הצעד בא על רקע סירוב השלטון המקומי לשלם לעובדים את המענק שעליו סוכם כחלק מהסכם המסגרת שנחתם מול האוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כ-100 אלף עובדי הרשויות לא יתייצבו במקום עבודתם", נמסר מההסתדרות. "כלל השירותים הניתנים על ידי הרשויות המקומיות, לרבות מוסדות החינוך והוועדות לתכנון ובנייה, יופסקו ולא יפעלו".

"מרכז השלטון המקומי לא יכול להמשיך להחזיק בעובדים כבני ערובה במאבקו על התקציב", אמר ארנון בן דוד, העומד בראש הסתדרות המעו"ף (מנהל עובדי המשק והפקידים). "ראשי הרשויות שבחרו לפגוע בעובדים, הם גם האחראים לאי הנעימות שתיגרם לציבור הרחב".

בהסתדרות ביקשו להזכיר כי "הרשויות המקומיות הודיעו כי לא יכבדו את הסכם המסגרת שנחתם מול האוצר וזאת מכיוון ש'לא צירפו את חתימתן עליו', ובשלב הראשון לא ישלמו לעובדים את המענק החד-פעמי בגובה 1,000 שקלים".

השירותים יופסקו? (גיא צברי)

ביום חמישי פורסם כי בשלטון המקומי נתנו הנחייה לכל הרשויות המקומיות שלא לשלם את המענק המדובר עד שמשרד האוצר יעביר אליהם את הכספים. במכתב הלינו הרשויות על כך שבמשרד האוצר דורשים מהם להעלות את השכר, אך לא נותנים להם את הכסף בתמורה.

מענק של 2,000 שקלים לכל עובד

בסוף חודש דצמבר הגיעו נציגי ההסתדרות ומשרד האוצר להסכם הבנות לפיו עובדי המגזר הציבורי יקבלו תוספות שכר דיפרנציאליות למשך שלוש שנים, ופיצוי על שחיקת שכרם מהשנתיים האחרונות.

על פי ההסכם, זכו כ-450 אלף עובדים במגזר הציבורי לתוספת שכר. חצי מעלות ההסכם תורגמה לתוספת שכר ישירה. החצי האחר של תוספת השכר יינתן באופן דיפרנציאלי, לעובדים בעלי שכר נמוך. בסך הכל, מדובר בתוספת של 7.5% לשכר הכללי עבור העובדים הזכאים לכך. בנוסף, אמור היה להינתן מענק חד פעמי בסך של 2,000 שקלים בשני תשלומים, שיחולקו באופן פרטני במקומות העבודה.