הממשלה קבעה: משרדי הממשלה ישלמו שוטף פלוס 30 בלבד

שרי הממשלה אישרו כי משרד ממשלתי או רשות מקומית שיאחרו בתשלום לספקים יחויבו בקנס. כחלון בירך על המהלך: "אין שום סיבה שהספקים יקרסו תחת העול הכלכלי בזמן שמדינת ישראל שחייבת להם כסף מעכבת להם תשלומים"

נתניהו וכחלון, ארכיון

בשורה לעצמאים שעובדים מול משרדי הממשלה: הבוקר (ראשון) אישרה הממשלה את הצעת החוק, שפורסמה לראשונה בחדשות 2, לפיה משרדי הממשלה ישלמו לספקים בתוך 30 יום. מדובר בהצעת חוק שהגישו יחד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון, לאחר הכתבה שפורסמה בחדשות 2 על העיכובים הבלתי נסבלים בתשלומים של המדינה לעסקים הקטנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כיום משלמים משרדי ממשלה ורשויות את שכר נותני השירותים אחרי מספר חודשים, אך הצעת "חוק מוסר התשלומים" תקבע כי משרדי הממשלה יוגבלו לשוטף פלוס 30 והרשויות המקומיות לשוטף פלוס 45. על כל איחור, יצטרכו הרשויות והמשרדים לשלם ריבית. במקרה של תקציבי פיתוח, מיזמי תשתית גדולים כמו בתי ספר וכבישים – לממשלה יורשה לשלם בשוטף פלוס 70, וברשויות המקומיות - שוטף פלוס 90.

שר האוצר, משה כחלון, אמר בישיבת הממשלה: "אין שום סיבה שהספקים יקרסו תחת העול הכלכלי בזמן שמדינת ישראל שחייבת להם כסף מעכבת להם תשלומים. המדינה צריכה להוות דוגמא ואני בטוח שהמגזר הפרטי ילך בעקבותינו וישפר גם הוא את מוסר התשלומים הנהוג כיום". עוד ציין כחלון כי מדובר במימוש הבטחת בחירות של מפלגת "כולנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף: "מדובר בחוק חשוב שיטיב עם העסקים, יחזק אותם ויפתור הרבה ממצוקת האשראי של העסקים במדינה. אחת הבעיות המרכזיות של עסקים קטנים היא לאו דווקא מחסור באשראי - אלא צורך בעודף אשראי בגלל מוסר תשלומים לקוי. הסדרת מוסר התשלומים במשק תאפשר לעסק הקטן להשקיע את המשאבים שלו במה שצריך - בשיווק, בפיתוח מוצרים חדשים ובהגדלת כמות הלקוחות שלו. היום אנו מחילים את החובה קודם כל - על הממשלה".