כאלף הפגינו בת"א נגד מתווה הגז

המאבק נגד מתווה הגז הגיע שוב לכיכר הבימה תחת הכותרת "המתווה קורס - מונופול הגז הוא לא מעל החוק", זאת לקראת הדיון במתווה בבג"ץ ביום רביעי הקרוב. הערב קראו כאלף מוחים: בואו לבית המשפט

הפגנה בכיכר הבימה, ארכיון (תומר נויברג, פלאש 90)

בכיכר הבימה שבתל אביב התקיימה הערב (שבת) צעדת מחאה נגד מתווה הגז בהשתתפות כאלף בני אדם, שיעלה לדון בבג"ץ בשבוע הבא. כבישים מרכזיים בעיר נחסמו לתנועה והפגנות נוספות התקיימו גם בראש פינה ובאילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעדה , שנערכה תחת הכותרת "המתווה קורס - מונופול הגז הוא לא מעל החוק", החלה בכיכר הבימה ועברה לשדרות רוטשילד, לכיוון בית המשפט המחוזי בשדרות שאול המלך. בהפגנות קראו המוחים לציבור להגיע לדיון בבג"ץ ביום רביעי הקרוב, ולמלא את האולם בנוכחותו.

במטה מאבק הגז קראו לציבור למחות על סעיפי המתווה ה"לא דמוקרטיים" - ביניהם הפטור מרגולציה שקיבל מונופול הגז ל-15 שנים והשימוש הלא ראוי, לטענתם, בסעיף 52 לעקיפת הממונה על ההגבלים, "תוך שימוש בטיעון ביטחוני שקרי."

במטה מאבק הגז אמרו היום כי "מסיבת העיתונאים של השר אבי גבאי שביקר את מחירי הגז המונופוליסטיים שהונצחו במתווה וגורמים לתעשייה ולחברת חשמל להעדיף דלקים מזהמים על שימוש בגז היקר מדי, מעידות על מופרכות הנחות הבסיס שבמתווה".