נתניהו בחר ממונה חדשה על ההגבלים העסקיים

כ-8 חודשים לאחר התפטרות הממונה הקודם על ההגבלים העסקיים, בחר נתניהו בעו"ד מיכל הלפרין - לשעבר היועצת המשפטית של הרשות - לתפקיד. הלפרין הייתה בין שני המועמדים הסופיים למשרה: "אני רואה במינוי הזדמנות לתרום לכלכלה חופשית, צומחת ומתפתחת ולהגדלת התחרות במשק לטובת הצרכנים ואזרחי ישראל"

הכירו את הממונה על ההגבלים העסקיים

נתניהו מצא רגולטור חדש במשרד הכלכלה: לפני מספר חודשים, בשיא העימות הפינימי על מתווה הגז, הודיע הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה על התפטרותו - ובכך עיכב את אישור המתווה. לבסוף חתם נתניהו, לאחר שדרעי התפטר ממשרד הכלכלה, על הסעיף העוקף את גילה - והצהיר כי ינסה למצוא בקרוב מחליף לרגולטור. היום (רביעי) הודיעה לשכת ראש הממשלה כי נתניהו, המכהן גם כשר הכלכלה, מינה לתפקיד את עו"ד מיכל הלפרין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה התקבלה לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג המליצה על שני מועמדים: עו"ד מיכל הלפרין ועו"ד אורי שוורץ. בלשכת נתניהו הדגישו כי הלפרין, שהתמודדה על התפקיד בעבר מול גילה והפסידה, "מביאה איתה ניסיון עשיר בתחום ההגבלים העסקיים הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי".

בשנים 2006-2002 שימשה הלפרין כסגן ראש הרשות להגבלים העסקיים והיועצת המשפטית לרשות. ב-2007 היא הצטרפה כשותפה וראש מחלקת הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע ולשם.

הממונה הקודם, פרופ' גילה (פלאש 90)

נתניהו אמר כי "הניסיון המשולב של עו"ד הלפרין, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים עסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון בין צורכי המשק והמגזר העסקי לטובת המשך פיתוח כלכלת ישראל". הלפרין הוסיפה: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. אני רואה במינוי הזדמנות לתרום לכלכלה חופשית, צומחת ומתפתחת ולהגדלת התחרות במשק לטובת הצרכנים ואזרחי ישראל".

בחודש מאי השנה, כאמור, הודיע פרופ' דיוויד גילה על התפטרותו מתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים, על רקע התנגדותו למתווה הגז שהתגבש. מאז פרישתו של גילה ב-31 באוגוסט, מילא את תפקיד הממונה הזמני עו"ד אורי שוורץ, היועץ המשפטי של רשות ההגבלים.